Priznám sa vám, že ja asi nie som na jeseň nikdy pripravená. Mám pocit, že leto bude trvať večne a zrazu hups, o 20 hod už je tma a ráno je cítiť jeseň vo vzduchu. Prvé daždivé dni, všade napadané listy, školský kolotoč, tekvice, veľké šálky na čaj ( takú som včera dostala od muža, starbucksovú, ďakujeeeem ) ranná káva, ktorá chutí zrazu inak, tak jesenne. Pár dní tú pani jeseň hejtujem a potom sa do nej znova zamilujem, presne tak, ako predchádzajúci rok. 

Naša pleť zažíva tiež niečo podobné. Z letného režimu plného slnka zrazu pocitujeme chlad, vietor, prechody z tepla do zimy spôsobujú dehydratáciu, pleť stráca vodu a lipidová bariéra je často narušená. Na našej tvári zostal posledný pozdrav z dovolenky v podobe nepekných pigmentových škvŕn.  

Tak poďme teraz na riešenie, ktoré nám pomôže znovu rýchlo nabiť pleť energiou:

Pleť potrebuje na jeseň dopĺňať 2 veci: VODU, VODU, VODU a podstatne viac TUKU, ako sme jej dodávali v lete.

O hydratácii som už písala ódy na mojom blogu niekoľko krát. Keď urobíte jesenné upratovanie vo vašom kozmetickom kufríku, vymeňte svoj denný krém za krém o jeden stupeň mastnejší, ako ste doteraz používali. Kolekcia ARTISTRY HydraV má veľmi prehľadné značenie pomocou kvapiek na krémikoch. Krémy HydraV obsahujú kapsulovanú vodu z ľadovcov nórskych fjordov, tie dvoj, alebo trojkvapkové obsahujú prírodné oleje, aby obnovovali vašu lipidovú bariéru a chránili pleť pred vysušovaním. 

Najúčinnejším viazačom vody v pokožke je KYSELINA HYALURONOVÁ. Na konci leta sme uviedli na trh bombasickú novinku – sérum z kolekcie Intensive skincare, ktoré obsahuje práve 2 druhy kyseliny hyaluronovej a čistý vitamín C z čerešne acerola, z našich brazílskych bio fariem Nutrilite.

Cieľová skupina pre toto sérum sú všetky žienky, ktoré riešia mimické vrásky, pigmentácie po lete, chcú zvýšiť hydratáciu, alebo elasticitu pleti, bojujú s aknóznymi prejavmi, alebo presušenou pokožkou po opaľovaní…Našli ste sa tam???? 🙂

Vedeli ste o tom, že iba 25 – 30% známok starnutia na našej pleti sú geneticky podmienené? 70% prejavov starnutia DOKÁŽEME KONTROLOVAŤ…

Viac o tomto úžasnom sére nájdete v mojom beauty blogu:

O mimických vráskach a živej vode pre našu pleť…

Ďalším jesenným životabudičom je jednoznačne HYDRATAČNÁ MASKA HYDRA V. Má  bohaté krémové zloženie, ktoré poskytuje okamžitú, aj dlhotrvajúcu hlbokú hydratáciu. Omega 3 a omega 6 kyseliny v maske sú prospešné tuky, ktoré potrebuje vaša pleť na obnovu lipidovej bariéry, vodu dodáte pokožke pomocou lypozómov plných vody z nórskych fjordov, maska je bohatá na minerály z himalájskej soli a obsahuje aj za studena lisovaný olej z plodov acai. Bombastickééé zloženie baby! Táto maska je jednoznačne môj jesenný beauty tip č.1!

Masku HydraV môžete použiť aj počas noci. Pred spaním masku naneste na pleť a nechajte pôsobiť počas spánku. Ráno pleť vyčistite, tonizujte a použite denný krém.

Posledná vec, ktorú si prekontrolujte, kým si začnete naplno užívať jesenné dni, je ODTIEŇ VÁŠHO MAKEUPU. Opálenie na pokožke rýchlo bledne, preto treba vybrať správny odtieň na jeseň a zimu, ideálne pomocou vizážistickej techniky podtónov pleti. Takto zvolený makeup bude ideálny pre váš farebný odtieň pleti a “nebude ho vidieť”.

Krásny deň želá ladyD #krasavpopredi

 

Message Us