Ľudský organizmus je neuveriteľne zložitý, krehký  a jedinečný ekosystém. Našou úlohou je pristupovať k nemu zodpovedne a s láskou. Veď naše telo je predsa chrámom pre našu dušu.

Imunitný systém je komplex mechanizmov a reakcií v organizme, ktoré ho ochraňujú pred ochoreniami, spôsobenými baktériami, vírusmi, hubami či nádorovými bunkami. Úlohou imunitného systému je obrana  organizmu proti cudzorodým látkam. Preto platí, že ak dostatočne posilníš svoj imunitný systém, dokážeš udržať svoje telo zdravé a vitálne.

Možno ste to nevedeli, ale najväčším imunitným orgánom človeka sú črevá.

Práve v črevách sídlia neviditeľní bojovníci za naše zdravie – významné množstvo imunitných buniek a spoločenstvo mikroorganizmov, ktoré tvoria náš črevný mikrobiom. 

Práve z tohto dôvodu sú správne fungujúce črevá nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia a  je veľmi dôležité udržiavať si zdravý črevný mikrobiom.

Črevnú mikroflóru tvoria baktérie mliečneho kvasenia, ktoré sa prirodzene nachádzajú v čreve. Tieto baktérie sa výrazne podieľajú na mnohých funkciách nášho organizmu a majú výrazný vplyv na naše zdravie. Naše telo ich nedokáže samé tvoriť, preto je potrebné ich pravidelne dopĺňať výživou.

Zaujímavé, že? Možno vás hneď napadá otázka: “Ok, je jasné, že moja armáda bojovníkov v črevách má problém. Ako môžem podporiť svoj imunitný systém a vytvoriť vnútornú rovnováhu, obnoviť črevnú mikroflóru? 

PRVÁ RADA ZNIE: Obkopte sa prírodou a priateľmi!

Mnohé výskumy naznačujú, že črevný mikrobióm je úzko spätý s centrálnym nervovým systémom a s mozgom. Naučiť sa regulovať stres, spomaliť, vedieť si oddýchnuť, obklopovať sa tými správnymi ľuďmi, venovať pozornosť tomu, čo naozaj v živote chceme, to je veľmi silná “terapia” pre náš imunitný systém. Pocit harmónie, spokojnosti, šťastia priamo vplýva na náš imunitný systém a naopak. Náš zdravý imunitný systém priamo vplýva na náš pocit šťastia a spokojnosti.

DRUHÁ RADA ZNIE: Prehodnoťte svoje návyky!

Vedeli ste, že alkohol narúša rovnováhu mikroorganizmov v tele?  Rovnako pôsobia na náš mikrobiom aj lieky, nadmerné solenie, cukor, antibiotiká….

Stane sa Vám občas, že málo spíte? 4 hodiny spánku znížia produkciu imunitných buniek až o 70% ( nebezpečná je práca na zmeny a cez noc, vstávanie k dieťatku, žúry, ponocovanie.. ) Náš stresový hormón kortizol klesá počas kvalitného spánku. Kortizol znižuje našu imunitu. Dobrý spánok = málo stresového hormónu = silnejšia imunita. 

TRETIA RADA ZNIE: Tvoje zdravie máš doslova vo svojich rukách!

V rukách máme jedlo, ktoré si vkladáme do úst a každý kúsok by mal byť premyslený a starostlivo vybraný. Práve naša strava a jej výživová hodnota rozhoduje o veľkej časti nášho zdravia a životnej pohody.

NUTRILITE je najväčší výrobca prírodných doplnkov stravy na svete, ktoré pestuje a spracováva na vlastných certifikovaných organických permakultúrnych farmách. 

Vedeli ste, že naša imunita potrebuje Vitamín D? Dlhodobý deficit vitamínu D v našej populácii vedie k väčšiemu výskytu onkologických ochorení a ochorení, ktoré spôsobuje nedostatočné fungovanie imunity. Silným bojovníkom za team imunita je aj Vitamín C. Ten podporuje aktivitu bielych krviniek v prvej línii obrany a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré upracú napadnutú bunku. Zinok bráni, aby sa vírus prilepil na sliznice, aktivuje biele krvinky. Všetky 3 dôležité vitamíny nájdete v portfóliu značky NUTRILITE.

Zlatým klincom programu našej imunity sú jednoznačke PROBIOTIKÁ A PREBIOTIKÁ.

Nutrilite prináša na trh ÚPLNÚ NOVINKU: Nutrilite™ Balance Within™ doplnok stravy, ktorý poskytuje extra podporu imunitného systému vďaka vitamínom B6 a B9 (kyselina listová) a dodáva nášmu mikrobiomu baktérie produkujúce kyselinu mliečnu. Obsahuje 2 kmene baktérií kyseliny mliečnej – Lactobacillus acidophilus (NCFM) a Bifidobacterium lactis (HN019) – oba vedecky dobre zdokumentované. Spolu 6.3 miliárd pomocníkov!

2 kmene baktérií kyseliny mliečnej ( Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis ) + vitamín B6 a vitamín B9 ( kyselina listová ) = BALANCE WITHIN, podpora rovnováhy imunitného systému 

NUTRILITE Fibre Powder je špeciálna zmes troch druhov rozpustnej vlákniny prírodného rastlinného pôvodu, ktorá ponúka pohodlný spôsob získavania dodatočnej vlákniny. Rozpustná vláknina dokáže absorbovať vodu a zväčšovať svoj objem. Naše telo ju nedokáže stráviť, ale v črevách sa stáva POTRAVOU PRE VAŠE BIFIDOBAKTÉRIE A LAKTOBACILY. Ďalší superhrdina, ktorý zabezpečuje správnu funkciu črevného mikrobiómu. Užitočné črevné baktérie vďaka nej prosperujú a sú schopné lepšie odolávať nežiadúcim baktériám, udržiavať rovnováhu v črevnej mikroflóre a tým podporovať našu imunitu. Vlákninu môžete rozpustiť v 250 ml vody, alebo šťavy, prípadne ju posypať na jedlo.

Tak čo? Už máte trošku viac jasno, aké je tajomstvo dobrej imunity a zdravia? 🙂

Všetko dobré a veľa zdravíčka… Nech sú vaše imunitné bunky šťastné a spokojné.

Message Us