K dnešnému blogu ma inšpirovala moja spriaznená duša Iva a tak trochu aj moja choroba, ktorá sa somnou vlečie už skoro 2 týždne. Leto už je veru preč a ja len smutne pozerám na aktuálne fotky mojej kamošky z Barcelony. Moja milovaná Barcelona. Letoooo…A tu všade lístie, dážď, v Tatrách parádne nasnežilo. Intagram Mimi Pelikan si ani len neotvorím. Pohľad na Bali by ma asi odrovnal a prepadla by som jesennej panike… Vytiahla som zimnú bundu a kašlajúc som sa pobrala pre deti do školy. Moja fiatka celá od blata. Teraz to vyzerá trochu ako negatívny blog hihi, ale nebojte, bude to mať happy end! Čokoľvek, čo sa nám v živote deje, nám niečo HOVORÍ! Aj JESEŇ. Tak som si kládla otázku: čo mi hovorí to dlhokánske prechladnutie? Čo mi naznačuje tá jeseň??? Odpoveď mi prišla v správe od Ivy: “Jeseň je o spomalení tempa!! Keď budeš mať chuť, môžeš to napísať aj v blogu. Že nás všetko počká… ? Že sa začína čas väčšieho kludu.” Tak vám to teda píšem, aby som počúvla radu mojej spriaznenej duše…VERU, ZAČÍNA ČAS VÄČŠIEHO KĽUDU!

fullsizerender-30

  • ZAČNITE RÁNOM

O ranných rituáloch vám viac napíšem v mojom ďalšom blogu. Jesenné ráno si však zaslúži spomaliť. Určite nepotrebujete vyskočiť na budík ako rybička, prebehnúť bytom a kúpeľňou, vraziť si do ruky energy drink, schmatnúť kľúče a v balerínkach letieť do náruče leta. Jesenné ráno je iné. Je pomalé a príjemné. Angličania na to majú božské slovo: COZY! Zadajte si ho do vyhľadávača pinterestu. Máte??? Naozaj? Óóóóó, hej, presne také majú byť jesenné rána. Otvorte okno a šupnite sa späť pod perinu. Miesto vyskočenia sa pritúlte k svojmu milovanému človeku, alebo k psej dušičke.. 🙂 / ja vždy jedného z nich v posteli ráno objavím /…Dýchajte ten studený vzduch a nechajte, nech vás pomaly prebudí. Uvarte si teplý kvalitný čajík a kým ho budete piť, poďakujte za 3 veci, ktoré sú vo vašom živote dôležité. K jesennému ránu pridajte KNIHU! Čítajte spirituálnu literatúru, nalaďte sa na jemnú vibráciu jesene. Lebo jeseň je jemná. Pomaly na seba namotajte obrovský šál a pred odchodom sa usmejte do zrkadla. Nemusíte sa ponáhľať.. je jeseň !!!

img_6428

  • UPRACTE 

Nielen my ženy, ale aj rok je cyklický…teraz prišiel ten správny čas na púšťanie starého. Každá z nás máme na sebe kopu zbytočných, nepotrebných listov, ktoré by sme mali zhodiť. Čo vo vašom živote potrebuje ísť  “o dům dááál”??? ( áno, môj život s čechom ma poznačil 😀 ) Sú to strachy??? Bloky? Staré programy??? Je to pohľad samej na seba? Sú to nedoriešené konflikty? Poradím vám jednoduchý jesenný rituál čistenia: napíšte si to všetko na papier. ČO V MOJOM ŽIVOTE PÚŠŤAM???? Poďakujte, zamyslite sa…Potom ten papier zakopte do zeme a zahádžte lístim. Upracte šatník, pracovný stôl, deťom izbu. Každé ráno si upracte posteľ.

img_6425

  • CHOĎTE MEDZI ĽUDÍ 

Je toľko úžasných jesenných podujatí…šarkaniáda, vyrezávanie tekvičiek, gaštanové slávnosti, festivaly jedál, knižné večery, akustické koncerty v kaviarňach. Romantickééééé…Krásne! To žažijete iba počas jesene. Začínam sa z tej jesene tuším tešiť…

img_6427

  • HOVORTE SPOLU

Ja viem, že hovoríte. Ale naše letné debaty sú trochu iné, ako tie jesenné. Doprajte si čas s rodinou a rozprávajte sa o živote, hodnotách, o snoch, o tom, čo je pre vás dôležité. Zdieľajte pocity, precíťte blízkosť duší. Milujem tie momenty. Keď veziem deti v aute a oni začnú: mamiiii…a potom príde tá otázka, ktorá mi vyrazí na chvíľu dych a otvorí krásnu debatu. Maskujem sem-tam aj slzičku a oni to aj tak vidia. “Mami, prečo plačeš?” “Lebo je to dojemné”… Takých rozhovorov veľa pri bazéne nebýva 🙂 …

img_6264

  • SPOJTE SA SO SVOJIM TELOM 

Pre mňa je jeseň jednoznačne YOGA time! Rada cvičím vonku, na tráve…ale sviečky, ezoterická hudba a môj malý spiritálny ostrov v byte, to je také jesenné. Jeseň nás nabáda, aby sme viac počúvali svoje telo. Záhrada už nepreteká zrelým ovocím a zeleninou a zrazu musíme premýšľať, čo budeme jesť, aby sme nášmu telu neubližovali. Skúste spolu viac doma variť…pripravte si rodinné zdravé recepty. Ak nemáte deti, varte s partnerom, alebo zavolajte priateľov. Spolu ajtak vždy všetko chutí lepšie. Choďte do sauny, doprajte si peeling, upravte starostlivosť o pleť. Och ááááno, už nieje leto, je jeseň! Pozorujte prírodu. Ona vám povie, čo máte robiť. Pozbierajte posledné plody, zapálte v byte sviečku, príjmite svoje emócie a poďakujte za to, aký farebný je život vo svojich cykloch. A ako veľmi dokáže hovoriť – aj bez slov.

XO, ladyD

 

Message Us