Moju stránku venujem ženám, ženskej kráse, vonkajšej i vnútrornej, venujem ju ZMENE, ktorú v živote potrebujeme, aby sme mohli žiť šťastný život podľa svojich predstáv. Táto časť webu bude venovaná VÝNIMOČNÝM ženám, ktoré som v živote stretla a ovplyvnili ma…Ženám, ktoré ŽIJÚ SVOJ SEN!

Keď prvá z nich, ktorú Vám chcem predstaviť, pred 10 rokmi vstúpila do môjho bytu, aby som jej poradila so starostlivosťou o pleť a predstavila kozmetickú značku ARTISTRY, netušila som, že som práve spoznala jednu z mojich výnimočných kamarátiek. Dnes už viem, že som stretla anjela :), viem, akú úžasnú cestu prešla, naše priateľstvo pretrvalo roky a neustále je mojou inšpiráciou. Jej energia je nekonečná, nepozná slovo “nedá sa”. Ešte na začiatku nášho priateľstva, mi povedala vetu, na ktorú nezabudnem: “Danielka, čokoľvek, pri čom ti poskočí srdiečko, stojí za to, aby si o to zabojovala”… Healthy blogerka, cestovateľka, podnikateľka a úžasná osôbka MIMI PELIKAN:

1, Žiješ už dlhšiu dobu na opačnej strane sveta, na Bali, dokonca ho nazývaš svojim domovom. Čím ťa Bali tak okúzlilo? 

Bali rozhodne nie je najkrajšie miesto na zemi aké som kedy videla, ale spojenie všetkého čo ponúka je rozhodne miestom najideálnejším, aspoň pre mňa. Na ostrove človek nájde všetko, od pláží, ktoré sú plné ľudí a ruchu, po schované zákutia pod útesom. Spojenie západného života s ázijskou kultúrou, keď mám chuť, viem zájsť do špičkovej reštaurácie, či do kina, alebo naopak do džungle, či ryžové polia. Bali ponúka všetko za stále priaznivú cenu. A nesmiem zabudnúť na pre mňa nesmierne doležitý faktor, ako sú miestni obyvatelia. Žiť v cudzom prostredí nie je ľahké, ak domáci ľudia neprispievajú k vašej pohode. Pozrime sa teraz na všetkých utečencov, ako sú všeobecne kritizovaní a utláčaní… ja síce nie som utečenec, ale Balinézčanov si vážim a cítim, že im neprekážajú prisťahovalci.

Som Slovenka, som na to hrdá a nikdy neprestanem Slovensko ľúbiť, ale áno momentálne mám domov na Bali. Mám tam svoj dom, svoju spálňu, svoje veci. Zo začiatku mi veľa ľudí vravelo: „Bali nie je tvoj domov, na Slovensku si doma“ …na jednej strane majú pravdu, na strane druhej je podľa mňa domov všade tam, kde si ho vytvoríme. Keď teraz navštevujem Slovensko, prichádzam sem s kufrom, bývam u maminy alebo v hoteli. Keď prichádzam na Bali idem „domov“ … Prirovnala som to k Slovákom, ktorí žijú hneď za hranicami. Aj oni chodia domov do Rakúska, či Maďarska a nik sa nezamýšľa nad tým keď svoj príbytok v Rajke nazývajú domovom, ja to mám síce trošku ďalej, ale vždy sa teším na svoj kľud, ktorý má človek iba u seba doma.

2, Precestovala si skoro celý svet, aké 3 miesta sú pre teba špeciálne a prečo? 

Toto je veľmi ťažká otázka. Miest, ktoré som navštvila je ozaj veľa a každé je svojím spôsobom špeciálne, ale keď musím vybrať iba tri a nepočítam Bali ☺ tak potom tieto:

Taliansko – Rím

V Ríme som bola prví krát pred 10timi rokmi a odvtedy celú dobu hovorím, že je to moje najobľúbenejšie Európske mesto. Samozrejme, že som veľkým fanúšikom Paríža, Barcelony či Amsterdamu no Rím je Rím! Všetky cesty vedú do Ríma, ☺ malé uličky, plné talianskej atmosféry, románskej a antickej architektúry a vynikajúcej kávy či zmrzliny.

Utah – USA

V Utahu som navštívila 3 národné parky, videla som tam svoj prvý obrovský kaňon v živote – Canyonlands National Park a aj keď nie je tak obrovský ako Grand Canyon, dojem na mňa urobil taký, že ešte dnes mám zimomriavky keď si na to spomeniem. Utah je krajina iná, plná červeného kameňa a skál a všetky národné parky sú vlastne len kopa kamenia, ale ako to príroda stvorila je neuveriteľné. Bryce Canyon je tak impozantný, že som sa tam musela vrátiť dva krát. Raz na západ a raz na východ slnka, lebo skaly majú vždy iné svetlo a to spektrum je neopísateľné. Keď sa zamyslím koľko miliónov rokov sa tieto kaňony tvorili, koľko miliónov rokov vznikali kamenné oblúky v Arches National Park a my sme tu a môžeme to vidieť na vlastné oči, niektoré z nich už spadli a niektoré majú už ozaj na mále. Vtedy prvé čo ma napadlo bolo, “prosím oblúčiky vydržte pokiaľ sa budem môcť vrátiť s mojimi deťmi”.

Ostrov Sipadan – Malajzia

Tento ostrovček je vzdialený cca 1,5h rýchloďou od ostrova Borneo. Samotný Sipadan nie je obývaný, rezort kde môžu turisti – 90% potápači prespať je na inom priľahlom ostrove, odkiaľ sa podnikajú potápačské výpravy.

Sipadan je národný park pod hladinou mora a iba 50 potápačov denne dostane povolenie na zanorenie sa v tejto oblasti. Je to ako plávať v nádhernom morskom akváriu, plnom farebných rybičiek, koralov, korytnačiek a obrovských hejn rýb.

3, Ako sa začal tvoj príbeh healthy blogerky?

Všetko sa začalo postupne, najskôr pridávaním FB príspevkov o tom, ako sa stravujem v malej skupine ľudí nadšených zdravým životným štýlom. No a paradoxne opäť na Bali, vznikla v mojej hlave myšlienka šíriť to do sveta. Dnes je už mnoho food a healthy blogerov a ja som len jedna z davu, ale aj tak sa teším každej priazni.

4, Nikdy „nezhrešíš“ v oblasti stravovania?

Tu sa mi kladie otázka, čo je hriech? Niečo čo je zakázané? Zdravý životný štýl nie je prísna diéta, ☺ zjem všetko na čo mám chuť, nezakazujem môjmu telu to, čo si samo pýta. Ak má zrovna chuť na čokoládu, či zmrzlinu doprajem mu to. Pravda však je, že aj keď tieto chute mám nikdy nejem veľké množstvo. Ale asi to bude skôr v hlave, moja myseľ sa tak nejak nastavila na to, že si pýta zdravé veci. Nezobúdzam sa uprostred noci s tým, že musím zjesť pol kila slaniny a kelímok zmrzliny ☺

5, Čoho sa nikdy neobješ? 

Ovocia a zeleniny ☺

6, Čím sa v živote riadiš, máš svoje motto?

Celý život sa riadim svojimi snami a túžbami a cieľmi, bez toho aby sme vedeli, čo presne chceme, to nikdy nedosiahneme.

7, Čo si sa za poslednú dobu naučila? 

Že pravých priateľov a ľudí, na ktorých sa vo svojom živote môžem spoľahnúť za každých okolností, je veľmi veľmi málo a sú neskutočne vzácni.

+ dnes som sa dozvedela, že keď človek zje celú lyžičku mletej škorice naraz môže zomrieť ☺ zaujímavé poznanie… ☺

8, Prečo je podľa teba krásne byť ženou?

Byť ženou je nesmierne náročné, ale tá satisfakcia je neopísateľná. Muži sú z Marsu, ale ja som definitívne z Venuše, z Venuše plnej módy, luxusnej kozmetiky, zrelého ovocia, teplého piesku a slaného oceánu… To je môj ženský raj ☺, no čo by bol raj bez Adama? Preto za nesmierne krásny považujem fakt, že my ženy máme svojich Adamov, ktorí sa o nás starajú ☺

9, Keďže ťa poznám už nejaký ten piatok , viem, že ti nikdy nechýba energia! Ako to robíš? 

Moja energia je radosť žiť, samozrejme, že sú dni kedy ani ja nemám stále úsmev na perách, ale naučila som sa, že pozitívna energia, myslenie a šťastie sú vždy oveľa väčší predpoklad úspechu ako skepsa.

10, Čo by si poradila ženám, ktoré by chceli žiť život podľa svojich predstáv? 

Nikto iný nie je vami a vy nie ste nikým iným, v tom je skrytá najväčšia sila.

 

Mimi, ďakujem za rozhovor!

Príbeh Mimi môžete sledovať na jej fb page: Healthy Factory – vaša továrnička zdravia

 

IMG_8912 IMG_8917IMG_8920 IMG_8913 IMG_8919 IMG_8916IMG_8923 IMG_8921IMG_8911 IMG_8922IMG_8925  IMG_8924FullSizeRender 2 DSCN8481

Message Us