Pohybujem sa vo svete žien už roky. Začínala som ako malá žabka, škaredé káčatko, ktoré vedelo len málo o živote, málo o tom, čo to znamená BYŤ ŽENOU. Dnes som skoro 35 ročná žena, mama dvoch detí, manželka prijímajúca  a dávajúca vo vzťahu trvajúcom 15 rokov. O živote viem už oveľa, oveľa viac, prešla som si pár pekných pádov na čumák, zažila poriadne skúšky od života. S tridsiatkou prišlo aj moje hľadanie spirituality a dnes vidím, že som sa dala na nádhernú, nekonečnú cestu, z ktorej niet návratu. A som za to šťastná. Učím ženy vo svojom okolí, ako objaviť svoju vnútornú krásu, ako prebudiť kráľovnu svojho vlastného života. Pomáham im uvedomiť si vlastnú hodnotu, stanoviť si v živote ciele ( je jedno, či sú malé, alebo veľké ) a splniť si ich. Najdôležitejšia lekcia, ktorú som od života dostala za posledné roky, bola LEKCIA O ROVNOVÁHE. Je nesmierne dôležité hľadať ju v našich životoch a vnášať ju do všetkého, čo robíme. Základ toho, aby sme žili šťastný život, je skrytý v ROVNOVÁHE. A v SEBALÁSKE!!! V schopnosti milovať samú seba, v dobrých časoch, aj v tých zlých. Na vrchole slávy, ale aj s predmenštruačným syndrómom, ktorý vás nabáda, aby ste prizabili svojho chlapa :))) … Mať sa rada, keď ležíte v posteli s horúčkou, unavená, pesimistická, nevoňavá, ale aj vtedy, keď všetko zvládate presne podľa plánu. Mať sa rada…..

Kde sme však pre pána Jána my ženy prišli na to, že MAŤ SA RADA TAKÚ, AKÁ SOM – ZNAMENÁ VYKAŠĽAŤ SA SAMA NA SEBA???? Prečo chceme medailu a potlesk okolia, kolegov, manžela, kamarátiek za to, že sa máme radi s mastnými vlasmi, bez makeupu v outfite sivej myši???? Kráľovná v našom vnútri normálne od nadšenia poskakuje!!!! Byť spirituálna a vnútorne krásna znamená byť škaredá, opustená, neupravená navonok? Ja sa len pýtam… Nikoho nehodnotím. Koho vidíme, keď sa pozrieme do zrkadla??? Je to KRÁĽOVNÁ ???? ( je jedno, či je jej územie malé, alebo veľké…kráľovná je kráľovná! ) … Prečo my ženy očakávame potlesk za to, že sme opustili samú seba? Nie, žiadna z nás skutočne nemusí tráviť hodiny v kúpelni a aj vrásky majú svoje príbehy a čaro. Sama ich pár mám. S láskou si však nanesiem trošku makeupu, maskaru, lícenku a lesk…usmejem sa na seba a vidím KRÁSNU ŽENU! Nielen vnútorne, ale aj navonok. Raz za 5 týždňov si nájdem čas na kaderníčku! Lebo si vážim samú seba! Raz za 5 týždňov 2 hodinky pokecám s mojou nechtovou dizajnérkou a priateľkou, lebo si vážim samú seba a mám rada svoje ruky! UPRAVENÉ! 2 minuty ráno a 2 minuty večer strávim v kúpeľni starostlivosťou o moju pleť. Viac času mi to nevezme! Ale urobím to, lebo si vážim samú seba! Niekedy môj makeup trvá hodinu, niekedy ho zmáknem na červenej :)) v aute, popritom, čo vyspevujem! Ale vieeeem, čo je to makeup! Nehanbím sa za to! :))) Raz za čas si doprajem masáž, saunu, kino, nechám sa pozvať na večeru a vnesiem sa do spoločnosti ako kráľovna! Občas sa do spoločnosti vnesiem ako Bridget Jones :)))) , ale nevadíííí, rešpektujem, že aj také dni sú. Lebo si vážim samú seba! Kupujem kvalitné potraviny a stravujem sa zdravo! Lebo si vážim samú seba!

A viete čo? Je to krásny pocit, inšpirovať malú žienku, ktorá popri mne vyrastá k tomu, aby rešpektovala samú seba, aby si samú seba vážila a STARALA SA O SEBA S LÁSKOU! Čo ak k tomu patrí aj tá trocha makeupu??? Ktorý nezakrýva…iba vyzdvihuje to, čo si zaslúži žiariť…No dobre, sem-tam aj zakrýva! / existujú aj ženy u ktorých slávna veta: “ty si krásna aj bez makeupu” veru neplatí! Je potrebné objektívne to vyhodnotiť a nebáť sa trošku speknieť ! :)))/  A viete čo? Je to užasný pocit, keď sa na vás díva váš chlap a aj po 15 rokov vidí nádhernú ženu. Ktorá chce byť krásna pre seba, ale aj pre neho. Nemusí byť krásna stále, ale nehambí sa za to, že chce byť krásna. Je to až smiešny, ale milý pocit, keď povie 8 ročný spolužiak vášmu synovi: máš peknú mamu….:)) Mne to úsmev na tvári vyčarovalo! No a? 🙂 KRÁSA je ohromný transformačný nástroj. Tvoriť krásu je DAR! Ak sa nám v živote nedejú veci vôbec tak, ako by sme chceli, možno príde odpoveď pri pohľade do zrkadla. Tam uvidíte veľkosť vašej sebalásky. Ako veľmi si vážim tú ženu, na ktorú sa dívam??? Stojí mi žena v zrkadle za to, aby som jedla potravu, ktorá podporuje moje zdravie??? Stojí mi za to, aby som 2x týždenne rozhýbala svoje telo? Stojí mi za to, aby som sa odmenila? Upravila? Usmievala? Vzdelávala??? Tvorila vo svojom živote HARMÓNIU??? Marilyn povedala: I’m definitely a woman and I enjoy it…Myslím, že ženou zostávame, či máme 25, 30, 40 alebo 70…Len si to v jeden moment prestaneme užívať. Veľmi nám vadí, keď sa náš chlap otočí za nejakou ženou na ulici. Otázka je však, či sme my tak krásnou a sebavedomou ženou, za ktorou sa nejaký chlap na ulici otočí…Na každú vec sa dá pozrieť z rôznych uhlov pohľadu. Ja len, že aj VNÚTORNÁ KRÁSA JE HNEĎ SPOKOJNEJŠIA, KEĎ JE V HARMÓNII S TOU VONKAJŠOU 😀 … 

ladyD

 

 

 

 

Message Us