Život má vraj zmysel vďaka skvelým priateľom a dobrodružstvám. 

…myslím, že to je ohromná pravda. Sedím si za svojim macbookom a myšlienky ma unášajú pár týždňov späť…vonku je práve 20 stupňov, slniečko hreje a nás čaká najväčšia výletná loď sveta.

Dostali sme mnoho otázok, môj blog bude verím odpoveďou na niektoré z nich.

Keď spoločnosť, s ktorou spolupracujeme, firma Amway vyhlásila motivačnú výzvu pre podnikateľov na oslavu 60.výročia od založenia spoločnosti, vedeli sme, že IDEME DO TOHO! Získať za odmenu ZDARMA týždennú plavbu najväčšou loďou sveta, ktorá prvý krát plávala po mori len pred pár mesiacmi, taká ponuka sa neodmieta. Naše nadšenie bolo ale po skončení kvalifikácie ešte omnoho väčšie, na týždennú plavbu sa s nami kvalifikovali aj naši priatelia Katka a Michal.

…a týždenná páááárty mohla začať.

   

Najväčšia loď v Port Olimpic Barcelona…??

Myslím, že o tom nikto ani nepochyboval :)…stála tam tak hrdo, nádherná, obrovská, lákala na seba pohľady. Najväčšia výletná loď planéty! Pripadali sme si ako Alenka v ríši divov. Bola tak veľká, že sa nedala vyfotiť. Zo žiadneho uhlu, ani z diaľky. Vážne… bláznivá, obrovská monštruózna loď. 17 poschodí. Parky, kolotoče, bazény, vírivky, reštaurácie, obchody s luxusnými značkami, ohromný bar, kde vám umelá inteligencia namieša drinky, úplná haluz…kaviarne, kasína, fitness centrum, bežecká dráha, divadlá, ohromné shows, horolezecká stena, umelé vlny na surfovanie, absolutne dokonalý a luxusný servis, veď hovorím – blááááznivá a monštruózna Symphony.

 

 

O Barcelone by som mohla písať hodiny….Prvé miesto našej plavby – mesto, v ktorom sa cítim ako doma. Stihli sme vidieť pár krásnych miest, ktoré sú mi už dobre známe, pretože sme s Tomim strávili v Barcelone pred pár rokmi týždeň. Užili sme si slniečko na pláži, obdivovali Sagradu, s Barcelonou sme sa pri západe slnka rozlúčili pod víťazným oblúkom.

Aj pár hodín v tomto meste naplní moju dušu niečim zvláštnym. Pocitom, že môžem byť sama sebou, pocitom slobody.

Marseille – Franceeeee…??

 

Každé ráno v inej krajine. Iná atmosféra, iní ľudia, ale stále tá istá túžba po zážitkoch, túžba spoznať svet. Marseille, čarovné obchodíky, do ktorých vás láka božská vôňa mydielok šíriaca sa úzkymi uličkami. Zvláštne ticho, farebné okenice, sebavedomí francúzi a v ušiach vám ešte dlho znie to božské: Bonjour! Marseille sa neponáhľa, nemusí. Marseille pije víno, sleduje poletujúcich holubov a sem tam dodá: c´est la vie

      

You may have the universe if I may have Italy.??

Čas jesť, modliť sa a milovať. Každá príležitosť spoznávať túto šialenú krajinu je pre nás ďalším splneným snom. Jedného dňa zbalíme 2 kufre, sadneme do mojej 500-vky a precestujeme Taliansko. Viem, že to urobíme. Potrebujeme to urobiť.

Prvá zastávka: Cinque Terre

Farebné domčeky uprostred ohromných kopcov, vinohrady, olivovníky, všade krik a vôňa morských plodov. Prešli sme snáď všetky uličky, obchodíky, vychutnali sme si božské jedlo a víno, každá bunka môjho tela volala: VIVA ITALIA!

   

Druhá zastávka: RÍM

Pizza nechutí nikde na svete tak, ako chutí v Ríme. Fontána Di Trevi, Coloseum, trúbiace vespy, úžasná atmosféra farmárskeho trhu Mercato dei Fiori, musela som si kúpiť nádherné talianske topánky. Kožené…Musela 🙂 !!! Zmrzlina, milión áut a turistov. My štyria pobehujúci labyrintom mesta, do ktorého aj tak vedú všetky cesty.

Po týchto pár dňoch sme strávili jedeň deň na mori. Mala som pocit, že každý z tých dní trval aspoň týždeň. Necestujeme preto, aby sme utiekli životu. Cestujeme, aby život neutiekol nám. Milujem ten pocit…kľudne dokola obísť svet a znova sa vrátiť späť.

More nám pripravilo malý žúr. Obrovské vlny. Vieš, že sa ti nič nestane, ale cítiš ten rešpekt pred živlom, ktorý nedokážeš ovládnuť. Našťastie existujú lieky proti nevoľnosti. 🙂 Neviem, kedy som sa tak nasmiala, ako počas tohto úžasného týždňa s ešte úžasnejšími priateľmi na palube.

                

Ťukám tu do klávesnice a normálne mi je smutno. Tak krásne to bolo. Ďakujem za možnosť spoznávať svet. Ďakujem za to, že máme priateľov všade, kam cestujeme. Ďakujem za to, že mám mentorov, od ktorých sa učím slobode a ďakujem za to, že môžem pomáhať ďalším ľuďom rásť.

V marci ma čaká Paríž s mojimi dievčatami z KP a v apríli Benátky! V lete si užijeme jadranské more s deťmi a na konci leta cestujeme s partiou kamarátov na Krétu…a kto vie, kam nás ešte vietor zaveje?? Možno na Bali? Uvidíme…

xo, ladyD

 

 

Message Us