…všetci by sme mali všetko, po čom túžime, keby sa nám chcelo! Všetci by sme uspeli, keby to bolo ľahké, že???

Rekapitulujem starý rok a plánujem ten nový, pritom premýšľam nad tajomstvami úspechu hihi… Ak potrebuješ trošku pomôcť s tvojim plánovaním, posielam blog, ktorý ťa nasmeruje na správnu cestu. Na cestu, na ktorej je akcia ( aaaand ACTION! ) samozrejmosťou a vedie k úspechu. V názve spomínam slovo NAKOPNUTIE, moje baby mi hovoria: “nakopni ma ladyD! Občas potrebujem nakopnúť!” Najväčší efekt má však vlastné seba-nakopnutie / self-kick 🙂

1 – urob tučnú čiaru za tým, čo bolo.

Minulosť nezmeníš, vyber sa vpred. Stanov si nový cieľ, spíš si nové sny, naplánuj si nový život podľa vlastných predstáv. Sny, vízie, životné plány inšpirujú do akcie!

Petra Vlhová – elitná slovenská lyžiarka povedala novinárom, že dnes sa z úspechu teší. Zajtra však už bude patriť do minulosti a ona musí znova pracovať na maximum a začína úplne od začiatku. Je jedno, či máš za sebou úspech, alebo neúspech, urob za ním tučnú čiaru, skoncentruj svoju energiu a začni od začiatku.

ÚLOHA: Aké sú tvoje plány, ciele na rok 2019? Aké projekty chceš rozbehnúť? Čo chceš vytvoriť, dosiahnuť??? Zapíš si to!

2 – zamysli sa nad svojimi zvykmi a začni ich meniť.

Celý úspech je takou puzzle skladačkou našich zvykov… Máš zvyk plánovať a hodnotiť týždeň? Máš zvyk učiť sa od úspešných? Máš zvyk dotiahnuť veci dokonca? Máš zvyk odmeňovať sa za stanovené a dosiahnuté ciele? Máš zvyk pracovať na sebe každý deň???

ÚLOHA: Spíš si svoje nevhodné zvyky, ktoré ťa brzdia! Spíš si nové zvyky, ktoré chceš zaradiť do svojho života.  

3 – každý deň si stanov 3 kľúčové úlohy a nájdi 3 vďačnosti.

Zameranie – Fokus – je jedno z najdôležitejších slov, ktoré pohnú tvoj život do akcie a k úspechu.

ÚLOHA: Aké 3 veci môžeš urobiť dnes a posunú ťa vpred? Za aké 3 veci si dnes vďačná? 

4- Nevzdávaj sa príliš skoro.

Niekedy nás zastaví odmietnutie, niekedy nedostatok výsledkov. Väčšinou sme už len taakto blízko k úspechu a my to vzdáme. Ak ťa začnú ovládať výhovorky, začneš prepadať konfort-zóne, klienti nemajú záujem, niekto ti neprišiel na stretko, ak máš pocit, že je pred tebou ešte príliš veľa práce – kričím: VYDRŽ!!! VYDRRRŽ!!! 

ÚLOHA: Napíš si 3 aktivity, ktoré vedú k výsledku a tie rob každý deň! Napíš si vetu – VYDRŽÍM….. a doplň aktivitu… až kým uspejem! 

5 – Inšpiruj sa od úspešných!

Inšpirácia je vnútorná motivácia, ktorá má ohromnú silu a dokáže nás rozhýbať k aktivite. Preto sa inšpiruj úspešnými. Prepoj sa s ich osobnosťou, s ich odkazom, nacíť ich energiu a využi ju vo svoj prospech. Sociálne siete a youtube máš plné skvelých – úspešných ľudí z rôznych oborov, ktorí môžu svojim príkladom a učením ovplyvniť tvoj úspech a posunúť ťa vpred.

ÚLOHA: Vypíš si aspoň 5 úspešných ľudí, ktorí ťa inšpirujú: motivační autori, podnikatelia, youtuberi, športovci, blogeri, niekto z okolia atď… a napíš si, čím ťa inšpirujú. Čo sa od nich môžeš naučiť? 

6 – Plánuj si úspech vo viacerých oblastiach!

Ak chceš, aby rástlo tvoje podnikanie, musíš rásť ako človek, osobnosť. Premýšľaj nad tým, aká by bola najlepšia verzia teba. Mysli aj na svoje zdravie, telo, spiritualitu, vzťahy, financie, na materiálnu hojnosť atď… Každá z týchto oblastí potrebuje plán na zlepšenie, aby si rástla ako úžasná osobnosť.

ÚLOHA: Stanov si cieľ v oblastiach: ZDRAVIE, TELO, SPIRITUALITA, VZŤAHY, FINANCIE, POSLANIE, OSOBNOSTNÝ ROZVOJ 

7 – Obklop sa tými “správnymi ľuďmi”.

Ak budeš neustále počúvať negáčov, ufňukancov, chronických sťažovačov, energetických upírov a hejterov, všetku tvoju energiu vyplytváš vo vzťahu s týmito ľuďmi. Budeš sa cítiť unavene, neschopne, bez nádeje, zúfalo, budeš cítiť strach. Postupne sa to čo cítiť, začne premietať do tvojho života.

ÚLOHA: Napíš si 5 – 10 ľudí, s ktorými si najčastejšie v kontakte a napíš 3 vlastnosti, ktoré ich najviac vystihujú. Pozoruj, ako sa cítiš, keď si s nimi a keď od nich odchádzaš…Aký majú na tvoj život vplyv a čo doňho prinášajú??? Kedysi som čítala, že nedovolíme susedovi, aby priniesol na náš nový biely koberec vrece odpadkov a vysypal ho uprostred toho koberca. Prečo dovolíme niektorým ľuďom, aby to robili s našim životom? Napíš si aj, čo prinášaš ostatným ty??? Rozhodni sa, že budeš s ľuďmi hovoriť o budúcnosti, o ich snoch, o tom, čo plánuješ, čo CHCEŠ aby bolo.. 

Taaaak, verím, že ti 7 seba-nakopnutí pomôže naplánovať nový rok, určite mi napíš, ako sa ti darilo pri plnení úloh.

xo, ladyD

Message Us