Teplomer ukazuje v tieni 37 stupňov a kúpaliská, priehrady, dovolenkové destinácie praskajú vo švíkoch! Preto som si vybrala jednu dôležitú tému v dnešnom beauty blogu: FOTOSTARNUTIE! Slniečko je na jednej strane energiou pre náš život, na druhej strane však nepriateľom pre našu pleť, ak sa o ňu správne nestaráme a NECHRÁNIME si ju.

Čo teda to FOTOSTARNUTIE je???
Môžeme ho jednoducho nazvať aj ako PREDČASNÉ STARNUTIE spôsobené nadmerným pobytom na slnku bez ochrany našej pleti. Slnko spôsobuje väčšinu problémov na našej pleti! POŠKODENIE KOLAGÉNU A ELASTÍNU, NARUŠENIE LIPIDOVEJ BARIÉRY, STRATA HYDRATÁCIE – VYSUŠENIE, PRECITLIVELOSŤ, PIGMENTOVÉ ŠKVRNY, áno, to všetko je fotostarnutie.

PIGMENTOVÉ ŠKVRNY sú veľmi častým znamienkom leta na našich tváričkách, nepristanú však naozaj NIKOMU! Riziková kategória je široká, patrí do nej každá z nás! Špeciálny pozor by si však mali dať dievčatá a ženy, ktoré majú geneticky dané znamienka krásy alias pehy, riziko pigmentových škvŕn je veľmi vysoké! Ďalšou rizikovou kategóriou sú ženy, ktoré vyhľadávajú slnečné lúče, alebo solária, a koniec koncov všetky ženy už okolo 30tky !!! Rizikovou kategóriou je v podstate každá jedna z nás…

V spodných vrstvách pokožky uvoľňuje naša pleť pigmentové farbivo, ktoré je obrannou reakciou proti UVA a UVB žiareniu prenikajúcemu do našej pokožky. Rozdelené býva buď rovnomerne, alebo sa na niektorých miestach hromadí ( z dôvodu poškodenia pigmentových buniek ) a vytvára kontrastne sfarbené menšie, či väčšie plochy – PIGMENTOVÉ ŠKVRNY. Intenzita týchto škvŕn, ich počet a sfarbenie sa vždy zhoršujú vplyvom slnečného žiarenia, ktoré tvorbu pigmentu stimuluje.

Ako nepodľahnúť FOTOSTARNUTIU???
Rovnica krásy je jednoduchá:
ARTISTRY STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ + ARTISTRY OCHRANA + TRPEZLIVOSŤ A ZODPOVEDNÝ PRÍSTUP = KRÁSNA, ZDRAVÁ PLEŤ BEZ PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN!

Aké ARTISTRY produkty by ste jednoznačne mali mať ???
1. v prvom rade je to 3 krokový systém starostlivosti o pleť, ktorý vyživuje a hydratuje pleť !!! Už od 2.septembra prináša ARTISTRY na trh kolekciu HYDRA – V, ktorá bude dokonalou starostlivosťou o pleť po lete…
2. VIACNÁSOBNÁ OCHRANA s minerálnymi blokátormi + OF 30 určená špeciálne na ochranu pokožky na tvári!
Tento mega výrobok dokonale chráni Vašu pokožku pred vznikom pigmentácií. Majte ju vždy v kabelke, noste si ju so sebou a nemusíte sa báť fotostarnutia.
3. ARTISTRY MAKEUP a púder EXACT FIT! Oba tieto prípravky obsahuje OF, hydratačné zložky a kopu antioxidantov, skincare must have 🙂 a zároveň sa nemusíte báť, že Vám makeup potečie po tvári…:)
4. POWER SYSTÉM IDEAL RADIANCE! Ak už pigmentové škvrny máte, alebo hrozí, že sa po lete objavia, už teraz si zaobstarajte POWER SYSTÉM určený špeciálne na zjednotenie tónu Vašej pleti a zmenšenie viditeľnosti pigmentácií. Na povrchu pleti Vás bude chrániť božská KVETINOVÁ ZMES MULTIFLORA BLEND, uprostred epidermy bude PERLOVÝ PROTEÍN rozbíjať pigmentové zhluky, aby sa jednoduchšie odstraňovali, do hĺbky pleti prinesie 3D technológia kapsulované účinné zložky a tam ich uvoľní, aby sa Vaša pleť mohla “ozdraviť” od základu. Tento systém takisto obsahuje a blokátory tvorby melanínu na poškodených miestach.
5. ARTISTRY SÉRA, ktoré sú malým zázrakom pri regenerácii pleti a v boji proti fotostarnutiu. Či zvolíte KONCENTROVANÉ SÉRUM s vitamínmi HYDRA – V, prípadne nášho HRDINU – koncentrované sérum z kolekcie YOUTH XTEND, alebo ROZJASŇUJÚCE SÉRUM IDEAL RADIANCE, Vaša pleť sa Vám doslova poďakuje. Ideálne je séra postupne striedať…

Nalejte si pohár vody, do tašky okrem ARTISTRY pridajte a nejakú super knihu a majte krásny deň, Vaša lady D

Message Us