Bonjoure mesdames…

oh lalaaaaaa… ako inak by som mohla začať tento blog venovaný všetkým romantickým dušiam. Priznávam, že som sa na túto časť tešila úplne najviac. Prave teraz sme uviedli novú dekoratívnu a telovú kozmetiku „Artistry Studio Parisian style edition“ a ja si ju naplno užívam.

Celý život viem, že je vo mne kus ženy s francúzskym vkusom pre všetko. Takže toto je môj čas 🙂 …

Nevyliečiteľná romantička, rojko a niekde v hĺbke svojej duše som „Juliette z Monmartre“. Prechadzať sa po parížskych uliciach, dýchať ich atmosféru, to je doslova balzam na dušu. Dať si kávu v Café de Flore na rohu 172 boulevard St.Germain. Nepoznám asi nikoho, kto by tomuto šarmu neprepadol. Francúzsko, krajina veľkých návrhárov a Paríž, hlavné mesto svetovej módy. Mesto, kde vďaka Christianovi Diorovi znovu v celej svojej kráse povstalo „haute couture“. Mesto, kde Coco Chanel predviedla svoj dokonalý kostým. 

Vo Francúzku sa ženy neobliekajú len preto, aby nechodili po ulici nahé. Každým outfitom vyjadrujú do najmenších detailov svoju výnimočnú osobnosť.

Za zdanlivo jednoduchým francúzskym štýlom sa ukrýva módna filozofia. Nejde o módu a trendy. Charizma a inteligencia, to je viac. Rešpektovať samú seba, budovať si vlastný štýl, ktorý odráža jedinečnosť osobnosti, charakter a identitu. Parížanka má vzťah k móde v krvi, dostáva ho vo výchove, je v tom prostredí formovaná od malička. Tepláky používa odjakživa len na šport, na pieskovisku sa v lete ako dieťa hrávala v kvetinkových šatách a kožených sandálkach a v zime v štófovom kabátiku a vlnených šatách s bavlnenými pančuchami. Parížanka nikdy neprepadne značkovej mánii. Neoblečie sa od hlavy až po päty do značiek, pretože to zaváňa snobizmom. Parížanka takýmto štýlom pohŕda. Svoj vkus, nápaditosť a originalitu dokazuje inak ako tým, že má na to, kúpiť si v drahom obchode všetko, čo vidí. Eleganciu nachádza v diskrétnej jednofarebnosti a v kvalitných materiáloch. Parížanka veľa hľadá. Na ulici v malom vintage butiku nájde šnurovacie kožené topánky, ktoré sa jej budú hodiť k ošúchanému kožáku, ktorý si kúpila pred pár rokmi vo Florencii. K tomu si dá štýlové džíny a jej look je originálny a ťažko imitovateľný. S ľahkosťou kombinuje drahé oblečenie s lacnými doplnkami, staré s moderným, hľadá svoj vlastný štýl, spája maximálnu minimalistickú jednoduchosť s divokými extravagantnými doplnkami. S mnohofarebnosťou však narába opatrne.

“Osez” (majte odvahu, ako povedia Francúzi), ale s citom a umom.

Parížanka si drží šatník v dvoch-troch základných farbách, nemá obavy, že bude fádna. Šatník je jednofarebný, ale doplnky pestré a farebné; čím menej farieb v šatníku, tým ľahšie sa kombinujú doplnky.V Paríži si všimnete, že v zime dominuje čierna farba, čierne kabáty, vlnené šaty, čierne silonky, čierne kašmírové svetre. A farebnosť vytvára kabelka, spona vo vlasoch, šál, náhrdelník či náramok. Parížskymi farbami sú aj pieskovo béžová, tmavomodrá, či hnedá, len občas a hlavne v lete preniknú do davu aj iné farby.

Ženská postava vynikne, aj keď nie je všetko oblečenie nalepené na tele. Ak sú vypasované rifle, tričko alebo blúzka sú voľné, padavé, ak je tričko alebo pulóver na telo, parížanka si nedá vypasované rifle, skôr padavý voľný strih nohavíc, alebo klasickú sukňu po kolená. Vysoké podpätky nikdy nie k minisukni, keď minisukňa tak topánky bez opätkov. Šatstvo príliš obopínajúce telo parížanka označuje za vulgárne. Paríž má štýl aristokracie, ktorá sa chce od davov líšiť, ale davy sa jej chcú podobať. 🙂 Nie príliš veľa, ani príliš málo. Ani neprehnať, ale zároveň doceniť, dotiahnuť do dokonalosti. Nájsť to parížske “juste milieu” (presný stred), “la perfection”.

Čo by to bola le móda bez baretky???

Nosili ich vojaci, naši starí otcovia a teraz aj my. Obľúbený módny doplnok sa po desaťročiach opäť dostáva na výslnie. A nie, nie je to žiadny výstrelok, ale klenot, ktorý je po viac ako štyristo rokoch stále populárny. Keď sa povie baretka, ako prvá sa mi vybaví Eiffelova veža a pod ňou chic Francúzka v námorníckom tričku, červených šortkách s bagetou pod pazuchou. V 20. rokoch minulého storočia padol tento doplnok do oka mnohým ženám, čo by sa mohlo považovať aj za začiatok zlatej éry baretky. Nežnejšie pohlavie rýchlo pochopilo, že okrem účelného využitia ide o skvelý módny doplnok a s obľubou ju nosili do spoločnosti, či len tak na pláž. O necelých dvadsať rokov sa baretka začala opäť hlásiť o slovo. Jej zašlú slávu sa jej snažili prinavrátiť mnohé zvučné dizajnérske mená ako Ralph Lauren či Versace, ale skutočný prelom sa konal na ulici. Ešte pred pár rokmi boli prehliadky považované skôr za extravagantnú šou a predvádzané modely za výstrelky, ktorým „bežní smrteľníci“ nevenovali veľkú pozornosť. A možno preto sa baretkový trend neujal tak, ako mnohí čakali… Dnes je však všetko inak…

V čase, kedy modne trendy neurčujú ani tak návrhári, ako blogerky zvučnych mien, stačila jedina fotka  Miroslavy Dumy a svet šalel za baretkovym outfitom. Je úplne jedno, akú farbu vlasov máte, aký máte vek, alebo aký je váš štýl obliekania. Baretku môžete nostiť ku všetkému a rozhodne vám pridá na štýle. Ja som si zamilovala kombináciu s elegnatným oblečením. Krásny trenčkot v strihu, ktorý zvýrazňuje siluetu, elegantné šaty tesne pod kolená, vzorované pančuchy, alebo momentálne veľmi trendy ponožky, nápaditá kabelka alebo ruksak, šatka alebo šál. Nesmú chýbať slnečné okuliare, lebo tie parížanka doslova miluje. Čím väčšie,tým lepšie…no a mozrejme jemný make up, na ktorom nieje vidieť prílišnú snahu ako čerešnička, ktorá zdobí parížanku.

Ležérny učes, a la “ ledabolo“ a môžme spolu vyraziť na prechádzku popri Seine…

Vaša Juliette

Message Us