V dobe kozmetických produktov “9 v 1” je ČISTENIE PLETI veľmi podceňovaná téma, preto práve jej venujem prvý septembrový beauty blog.

Nikdy nemôžete očakávať PLNÉ PROTIVRÁSKOVÉ a VÝŽIVNÉ BENEFITY vašich sér a kozmetických produktov bez SPRÁVNEHO ČISTENIA PLETI. 

Instantné beauty produkty, micelárne vody a pleťové “čističe všetko v jednom” sľubujúce zázraky za sekundu jedným zotretím niesú naozaj tým správnym riešením, ak chcete, aby vaša pleť zostala zdravá a krásna. 

ČISTENIE PLETI má svoje pravidlá a každý čistiaci krok, ktorý robíte v kúpelni má svoj zmysel. Ak používate makeup, športujete, pracujete v klimatizovanom prostredí, alebo sa pohybujete v meste, vaša pleť je neustále zanášaná nečistotami, prachom, nadmerným mazom a to všetko sa mieša s vašim makeupom, ktorý plní cez deň ochrannú funkciu, aby sa dostalo do hĺbky vašich pórov čo najmenej nečistôt. Ak pleť kvalitne neodlíčite, všetky tieto nečistoty vaša pokožka počas noci “vdychuje”. Zároveň tým zabraňujete účinným látkam, aby mohli penetrovať do hĺbky pokožky.

Tak už vám to dáva zmysel?? Ako má teda správne čistenie vyzerať???

  1. Odlíčte si pleť pomocou ARTISTRY odličovača. 
  2. Ruky si dôkladne umyte mydlom, ak tento krok vynecháte, dopravíte si nečistoty a baktérie priamo do pokožky. 
  3. Použite malé množstvo čistiaceho gelu / peny na pleť ( veľkosť 5 centov ) – NIKDY NEPOUŽÍVAJTE MYDLO! Zničí vaše prirodzené oleje z lipidovej bariéry. Jemnou masážou / sonická kefka / vypeňte gel na pokožke, opláchnite vlažnou vodou.
  4. Vysušte ČISTÝM uterákom určeným iba na tvár alebo papierovou vreckovkou.
  5. Potom použite PLEŤOVÉ TONIKUM ( pleťovú vodu )!  Jej funkcia je v čistiacom procese veľmi dôležitá – vyrovnáva PH pleti, sťahuje póry, osviežuje a nabudí pleť, pripraví pleť na krém / s pleťovým tonikom používajte IBA KVALITNÝ BAVLNENÝ TAMPÓN, dlhodobé používanie nekvalitných pleťových tamónov môže pleť poškodiť. / Rozdiel medzi pleťovou vodou a pleťovým tonikom = pleťová voda obsahuje malé množstvo alkoholu, tonikum neobsahuje žiadny alkohol.

Takto vyčistenú pleť ste perfektne pripravili na aplikáciu účinných ARTISTRY sér, masiek a výživných krémov. Úžasnými pomocníkmi na PROFESIONÁLNE ČISTENIE PLETI sú naše 2 prístroje:

  • SONICKÁ KEFKA, ktorá funguje na princípe rýchlych pulzov, ktoré hýbu silikónové štetinky tam a späť. Dokonale vyčistí pleť od makeupu, prečistí póry, stimuluje tvorbu kolagénu, pleť spevňuje a je dostatočne šetrná a bezpečná pre všetky typy pleti. Kefka je vhodná na použitie 2 x denne. 

( Ukážka nesprávneho čistenia pleti bez kroku č.1 ODLÍČENIE MAKEUPU ODLIČOVAČOM. Môžete mať POCIT, že máte čistú pleť, keď použijete čistiaci gel a vodu, ale pravda je úplne iná. )

  • PROFESIONÁLNA METÓDA ULTRAZVUKOVÉHO ČISTENIA DERMASONIC by ARTISTRY – ULTRAZVUKOVÉ ČISTENIE pomocou zvukových vĺn, ktoré kmitajú na veľmi vysokej frekvencii a spolu s bublinkovými triskami účinne čistia a detoxikujú pleť. Takéto ošetrenie UVOĽŇUJE BLOKOVANÉ KOŽNÉ ŽĽAZY, ODSTRAŇUJE MAZ, NEČISTOTY, ODUMRETÚ KOŽU, ŠKODLIVINY, ČIERNE BODKY atď. Takéto profesionálne čistenie s DERMASONICOM sa doporučuje 2 – 3 x týždenne. 

( Dermasonic ultrazvuková hlavica s pleťovou vodou z Nórskych Fjordov HydraV ) 

( Sonická kefka a Essentials hydratačný krém s makadamiovým olejom, modrým lotosom a vit. C )

Krásny zvyšok týždňa s ARTISTRY praje ladyD #beautycoach @krasavpopredi

Message Us