Často sa stretávam s ľudmi, ktorí by radi rozbehli svoju firmu. Či už v nejakom tradičnom obore, alebo v sieťovom podnikaní. Radi by vytvorili svoju značku, systém, chcú sa stať influencermi, chcú mať státisíce followers, chcú zarábať peniaze a užívať si slobodu. Vyžaduje to veľa vážne a tvrdej práce a súboja s vlastnou komfort zónou a vyžaduje postoj, že sa nikdy nevzdáš. 100% sa rozhodne že ANO a 90% to vzdá ešte skôr, než sa vôbec mohol nejaký úspech dostaviť.

P0 15 rokoch skúseností z podnikania v sieťovom marketingu spolu so skúsenosťami môjho manžela v tradičnom podnikaní viem, že rásť v podnikaní a vytvoriť si na trhu značku – dobré meno, je náročné a vyžaduje to určité schopnosti, zručnosti, ktoré vás k úspechu povedú. 

Čo som sa o podnikaní naučila ja ????

…POSTUPNE!

Podnikanie je rovnako ako šport – postupná drina, ktorá vedie k výsledku pomaly, ale ak prežiješ tie náročné obdobia, 100násobne sa ti to vráti. Značku si nevytvoríš tak, že nahádžeš na svoje sociálne siete milión postov o tvojich produktoch, značku si tvoríš BUDOVANÍM VZŤAHOV, POMÁHANÍM OSTATNÝM A PRACOVITOSŤOU. Tvoje meno je tvoja značka…Aký dojem zanechávaš? Akú pridanú hodnotu poskytuješ? Čím zlepšuješ život svojmu okoliu? Koľko času venuješ cieľom, plánovaniu, systematickej práci na výsledku? Deň po dni, krok po kroku. Postaraj sa o to, aby sa každý deň počítal medzi dni, keby buduješ svoju značku.

…PREČ Z KOMFORTNEJ ZÓNY!

Nikdy nieje ten správny čas a nikto ho nemá dostatok. Úspešný podnikateľ opustí svoju komfortnú zónu a ide robiť to, čo má robiť pre úspech, neúspešný podnikateľ prepadne výhovorkám. Úspešné podnikanie si vyžaduje veľa tvrdej práce, vyžaduje si súboj s vlastnou komfort zónou, vyžaduje si POSTOJ, že sa NIKDY NEVZDÁŠ! Je jedno, koľko klientov nemá záujem, koľko krát pred tebou zabuchli dvere, koľko stretnutí sa ti zrušilo, alebo presunulo. Ak chceš úspech, ideš ďalej.

 

…NAJDÔLEŽITEJŠÍ JE TEAM!

Ľudia, ktorými sa obklopuješ spolu-vytvárajú úspech tvojej značky.

Polož si otázku: S akými ľuďmi pracujem? Rešpektujú hodnoty, ktoré ja ako leader / podnikateľ prinášam do teamu, firmy? 

Možno ešte nemáš ten správny team, možno budeš musieť hľadať, budovať tú správnu partiu ľudí, ktorá sa spojí v jeden ohromný – silný organizmus. Neponáhľaj sa. Venuj čas a pozornosť správnemu výberu hráčov a buď ty ten najlepší teamový hráč pre ostatných. TEAM je zásadná záležitosť. Ak v ňom funguje kultúra rešpektu, podpory, tolerancie, pracovitosti, môže rásť. Ak v ňom fungujú hejty, ohováranie za chrbtom, vyhováranie sa a ukazovanie prstom na ostatných, taký team NEMÁ ŠANCU NA ÚSPECH, bez ohľadu na to, aké sú aktuálne výsledky. Skôr či neskôr vypláva na povrch zlá vibrácia a ucítia to ďalší členovia teamu, ucíti to klient. Preto buď ty ako leader poslom tých správnych hodnôt, princípov a dobrej vibrácie a VYBERAJ SI, S KÝM TRÁVIŠ ČAS a KOMU HO VENUJEŠ! 

…ČÍSLA A DISCIPLÍNA VLÁDNU PODNIKANIU!

Je veľmi ťažké rešpektovať a počúvať šéfa, keď tým šéfom SI TY! Preto je dôležité uvedomiť si, že ČÍSLA SÚ PRIORITOU Č.1 NA CESTE K ÚSPECHU! Na business konzultáciách sa vždy pýtam na čísla… Koľko meetingov? Koľko klientov? Aký obrat? Koľko konzultácií??? Koľko??? Grafy, tabuľky, čísla, tie nikdy NEKLAMÚ o tom, či ide tvoje podnikanie hore, alebo padá. Sleduj si ich na týždennej, mesačnej, polročnej, aj ročnej báze. Tvoj business sa musí hýbať, musí rásť. Ak nerastie, klesá… nieje nič medzi tým. Tvoj diár potrebuje naplniť, tvoji klienti čakajú, že im pomôžeš.

…túžba po zisku, alebo POSLANIE???

Roky podnikania ma naučili, že finančná motivácia funguje krátkodobo, ale nepostavíš na nej dlhodobý úspech. Keď vidím mladých chlapcov, “akože motivačných speakrov”, ktorí vydali 1 knihu a ohadzujú sa peniazmi na instagrame, aby zbierali lajky, je mi to smiešne. Skutočný úspech prichádza, keď sa ti dostane PODNIKANIE DO SRDCA.

Druhá otázka v dnešnom blogu: “Ak by ti za to čo robíš, chodilo 15 000 eur mesačne, aký dôvod by si mala / mal vstať ráno a ísť pracovať na svojom podnikaní????

Uvedom si, čo chceš ako človek?? Čo chceš, ako podnikateľka / podnikateľ ??? ( možno čítajú aj chlapi hihi ) Máš prepojené svoje podnikanie so svojim poslaním, alebo je to len príležitosť na zárobok??? Aké má tvoje podnikanie ZMYSEL? 

Som nesmierne šťastná, že môžem vďaka mojej práci prežívať naplno svoje poslanie. Že môžem napĺňať svoju víziu o silnejších ženách, ktoré bez strachu žijú svoje sny.

Krásny deň a napíš svoje dôvody, svoju víziu o úspešnom podnikaní, budem sa tešiť.

 

ladyD

Ďakujem za fotky: @ltsvp

Message Us