Ahoj moje milé fashion žienky!

Máme za sebou naozaj mimoriadne teplú, prekrásnu jeseň zaliatú slnkom. Už by sa patrilo zo skrine vytiahnuť ten krásny kabát, ktorý som si pred 2 mesiacmi uchmatla v Lindexe, hihi. Lenže moja fashion dušička sa zasekla niekde medzi tričkom a kabátom. Poznáte to, že? Ťažko sa kombinuje, keď ráno doslova mrznete a okolo 12hod to zvládate na terase pri káve aj bez toho kabáta. Ach jaj, móda a počasie….

Poďme sa pozrieť na to, čo vam nesmie chýbať v šatníku túto zimu.

KOCKY SÚ HODENÉ, milé moje… 🙂

Dnes bude reč o kockovaných kúskoch, alebo ak chcete o káre, keďže tento print mimoriadne kraľuje tohtoročnej jeseni a zime.

Konzervatívny, nadčasový a obľúbený vzor sa v rôznych kúskoch objavuje v móde takmer bez prestávky. A odkiaľ sa vzal? Pôvodom škótsky je štvorcový, či obdĺžnikový vzor vzájomne sa križujúcimi farebnými tvarmi. Káro je charakteristické napríklad pre svetovú značku Burberry. Tú reprezentujú červené, čierne a biele pásy na béžovom podklade. Momentálne ho nájdete úplne na všetkých kusoch oblečenia tejto značky a je takmer nemožné ho prehliadnuť.

Je dôležité vedieť nasledovné:

Ak nemáte niečo kárované…..CHYBA!!!

Kabát, sveter, čiapka, rukavice, šál, nohavice, kabelka, košeľa….ČOKOĽVEK…:) Káro, kocky alebo pásiky, to všetko je vítané, dokonca najlepšie ako komplet od hlavy po päty. Vážne, nebojte sa! Cítite v tom trochu retro? Trafili ste, čiže sa oplatí zaloviť v šatníku a oprášiť vaše staršie kúsky, alebo kúsky vašej maminy.

Dôležitá info pre všetky fashion maniačky: Už dávno neplatí, že vzory rozširujú postavu! Ak poznáte typovo svoju postavu, rozumiete tomu, čo jej lahodí, čo škodí a viete správne kombinovať vzory, jendoznačne z toho výjdete ako víťazky.

Káro sa výborne sa hodí k červeným odtieňom napr. károvaná flanelka k džínsoovej puzdrovej sukni, čiernym pančuškám a workerom. Kárované minisukne kombinujte s hrubšími pančuchami a s priliehavými rolákmi z jemnejších materiálov. 

Ak ste konzervatívnejšia osobnosť, zvoľte len jeden vzor kára a nakombinujte ho s jednofarebnými kúskami. Nič tým nepokazíte. 

Káro pristane úplne každému a nie je problém ho predstaviť okoliu na akúkoľvek príležitosť. Súčasným trendom je vrstviť ho a nosiť v rôznych kombináciách navzájom. A teraz už určite chápete, že tento kabát som nemohla nechať v obchode…už teším, keď si ho oblečiem k roláku, cigaretovým nohaviciam, k čižmičkám po členok a dám si k tomu baretku a do ruky aktovku. Budem také škótske bussiness žieňa a možno ma ľudia začnú brať konečne vážne.. 🙂

Vaša Júlia

Zdroj fotiek pod blogom: Pinterest

 

Message Us