Vyberte stranu

Ahoj moje milé fashion žienky!

Máme za sebou naozaj mimoriadne teplú, prekrásnu jeseň zaliatú slnkom. Už by sa patrilo zo skrine vytiahnuť ten krásny kabát, ktorý som si pred 2 mesiacmi uchmatla v Lindexe, hihi. Lenže moja fashion dušička sa zasekla niekde medzi tričkom a kabátom. Poznáte to, že? Ťažko sa kombinuje, keď ráno doslova mrznete a okolo 12hod to zvládate na terase pri káve aj bez toho kabáta. Ach jaj, móda a počasie….

Poďme sa pozrieť na to, čo vam nesmie chýbať v šatníku túto zimu.

KOCKY SÚ HODENÉ, milé moje… 🙂

Dnes bude reč o kockovaných kúskoch, alebo ak chcete o káre, keďže tento print mimoriadne kraľuje tohtoročnej jeseni a zime.

Konzervatívny, nadčasový a obľúbený vzor sa v rôznych kúskoch objavuje v móde takmer bez prestávky. A odkiaľ sa vzal? Pôvodom škótsky je štvorcový, či obdĺžnikový vzor vzájomne sa križujúcimi farebnými tvarmi. Káro je charakteristické napríklad pre svetovú značku Burberry. Tú reprezentujú červené, čierne a biele pásy na béžovom podklade. Momentálne ho nájdete úplne na všetkých kusoch oblečenia tejto značky a je takmer nemožné ho prehliadnuť.

Je dôležité vedieť nasledovné:

Ak nemáte niečo kárované…..CHYBA!!!

Kabát, sveter, čiapka, rukavice, šál, nohavice, kabelka, košeľa….ČOKOĽVEK…:) Káro, kocky alebo pásiky, to všetko je vítané, dokonca najlepšie ako komplet od hlavy po päty. Vážne, nebojte sa! Cítite v tom trochu retro? Trafili ste, čiže sa oplatí zaloviť v šatníku a oprášiť vaše staršie kúsky, alebo kúsky vašej maminy.

Dôležitá info pre všetky fashion maniačky: Už dávno neplatí, že vzory rozširujú postavu! Ak poznáte typovo svoju postavu, rozumiete tomu, čo jej lahodí, čo škodí a viete správne kombinovať vzory, jendoznačne z toho výjdete ako víťazky.

Káro sa výborne sa hodí k červeným odtieňom napr. károvaná flanelka k džínsoovej puzdrovej sukni, čiernym pančuškám a workerom. Kárované minisukne kombinujte s hrubšími pančuchami a s priliehavými rolákmi z jemnejších materiálov. 

Ak ste konzervatívnejšia osobnosť, zvoľte len jeden vzor kára a nakombinujte ho s jednofarebnými kúskami. Nič tým nepokazíte. 

Káro pristane úplne každému a nie je problém ho predstaviť okoliu na akúkoľvek príležitosť. Súčasným trendom je vrstviť ho a nosiť v rôznych kombináciách navzájom. A teraz už určite chápete, že tento kabát som nemohla nechať v obchode…už teším, keď si ho oblečiem k roláku, cigaretovým nohaviciam, k čižmičkám po členok a dám si k tomu baretku a do ruky aktovku. Budem také škótske bussiness žieňa a možno ma ľudia začnú brať konečne vážne.. 🙂

Vaša Júlia

Zdroj fotiek pod blogom: Pinterest

 

Message Us