Sedím doma v office, cez okno na mňa padajú lúče zapadajúceho slnka a ja premýšľam nad ŽENAMI. Táto moja večná téma… Slovensko má novú prezidentku. Rozpútala množstvo diskusií, stiahla na seba pozornosť, stavila na vlastnú autenticitu, vyhrala. Žena prezidentka. Zlé jazyky vravia, že je prezidentkou milióna ľudí. Wow, milión ľudí…neviem, či je to práve málo. Premýšľam už niekoľko dní, odkedy som sa vrátila z Paríža. O ženách, o leadershipe, o poslaní. Pomaličky sa vynára stále viac a viac žien, ktoré žijú svoje sny, cítia svoje poslanie, vynára sa stále viac žien, ktoré sa dokážu postaviť zoči voči prekážkam, strachom, okolnostiam, zabehnutným pravidlám a spoločenským predstudkom. Ženy, ktoré vedú. Ženy, ktoré vzdelávajú. Ženy, ktoré ovplyvňujú politiku. Ženy, ktoré podnikajú. Ženy, ktoré zápasia. Ženy, ktoré liečia. Ženy, ktoré lietajú do oblakov. Ženy, ktoré šéfujú. Ženy, ktoré pomáhajú. Ženy, ktoré milujú a tancujú. Ženy, ktoré čarujú. Ženy, ktoré objavili svoju jedinečnú silu. Dar, ktorý sme dostali pri narodení. 

Na druhej strane denne stretávam aj také, ktoré nepočúvajú volanie svojho srdca, ale iba svoje ženské ješitné ego, prípadne vlastný strach. Zneužívajú svoju ženskú moc a za pomoci jemných, nenápadných intríg manipulujú, ničia, zraňujú, závidia, neprajú, podrážajú, škodia a tvária sa pritom takmer anjelsky. Zhadzujú tých, ktorí trošku vytŕčajú z radu. Ak sa deje krivda, prizerajú sa. Ak je potrebné povedať pravdu – mlčia. Dokážu zradiť v priamom prenose, pretože nemajú hlbší zmysel svojho bytia, nemajú cieľ. Nemajú poslanie, nemajú jasne stanovené hodnoty a pevne určené vlastné princípy a očakávania. Nerastú, nekvitnú, nežiaria. 

Kto rozhodnuje o tom, kam patríš ty??? Kto má tú moc??? Kto rozhodne, či budeš ženou, ktorá bojuje za sny, za rodinu, za lepšiu budúcnosť, za pravdu, za svoj team… Takou ženou však nieje byť ľahké. Jej cesta je plná balvanov, prekážok, kríkov, ktoré zraňujú a polných ciest, je to cesta mimo vlastnej konfort zóny. 

Ak si však niekedy v živote aspoň trošku pocítila to volanie….Ak si niekedy v živote chcela aspoň chvíľku niečo veľké dokázať, patríš k nám. K ženám bojovníčkam. K ženám, ktoré žijú naplno, s chybami, s vráskami, so slzami, so smiechom, ale žijú celým svojim srdcom. Buď ženou, ktorá tvorí, nie borí. Buď ženou, ktorá miluje, buď kráľovnou, ktorá napravuje koruny na hlavách ostatných. Máme v sebe viac, než len ohováranie, intrigy, nedôveru, žiarlivosť a obavy. Máme v sebe SILU. Takú, ktorá sa nedá napodobniť. Je magická. Zapaľuje iskru. Nabáda stromy, aby zakvitli a voňali. Je to sila žien. 

xo, ladyD

 

Message Us