PLÁNOVANIE A TIME MANAŽMENT – používajte rovnako ako Váš denný krém…DENNE! 

Každá z nás má len 24 hodín denne na to, aby so svojim životom niečo urobila. Priznám sa, že už ako 19 ročná som riešila otázku, ako zvládnuť VŠETKO ČO CHCEM, keď úloh a zodpovedností pribúda…Dnes mám 37, dve deti a už som nikdy nemala tak málo povinností, ako vtedy :). Ako sa to dá všetko zvládnuť? Rodina, povinnosti, zdravie, vzťahy, podnikanie, zamestnanie atď… V prvom prade si musíme ujasniť, čo chceme. Nie, čo musíme, nie čo nám nadiktuje šéf, partner, rodičia, škola… ČO CHCEM JA…Stanovte si VAŠE HODNOTY, PRIORITY, definujte vaše poslanie a zmysel vášho podnikania. 

– Každý má vo svojom živote niekoľko oblastí, v ktorých má zodpovednosť, emócie, a dáva im určitú PRIORITU. Priorita by malo byť niečo, čo si jasne stanovíme a identifikujete.

Začnite stanovením si zoznamu:

 1. ČO CHCETE MAŤ
 2. ČO CHCETE ROBIŤ
 3. KÝM CHCETE BYŤ!

Je to nevyhnutné urobiť, aby plánovanie každého Vášho dňa malo zmysel PRE VÁS a nie pre niekoho iného. Ak ste si tieto 3 oblasti stanovili, plánujte vždy so zoznamom týchto Vašich pokladov pred Vašimi očami. Potom si môžete položiť otázku:

 1. Mám naplnený diár aktivitami, ktoré ma dostanú k mojim snov a cieľom – MAŤ, BYŤ, ROBIŤ ???? Ak je odpoveď NIE / TROCHU, prehodnoťte svoj deň, pretože čas skutočne blááááznivo beží… beží im, bežím mne a beží aj VÁM!

 

– KEĎ TEDA ZAČNETE PRACOVAŤ S DIÁROM / a je naozaj jedno či je papierový, elektornický, značkový alebo úplne praobyčajný / nájdite SYSTÉM, ktorý Vám bude vyhovovať a budete ho dlhodobo používať.. Možno chcete veľa farieb, možno nalepené lístočky, možno super vymakanú aplikáciu, možno niečo úplne iné, pri plánovaní však JEDNA VEC ZARUČENE ZABERIE! ZAČNITE A ROBTE TO PRAVIDEĽNE!!!!!

Ja osobne doporučujem 1 plánovací papier s vytlačeným týždňom ako pomôcku pri všetkých druhoch plánovania. Ako pracovať s plánovacím papierom??? Čítajte ďalej 🙂 

 • Týždeň plánujte na 7 dní dopredu
 • Plánujte celý mesiac dopredu
 • Každý večer si skontrolujte, čo vás čaká ďalší deň a pripravte sa na to.
 • Váš kalendár nesmie čakať na to, čo doňho kto nahlási… Verím, že ste nezabudli, že je dôležité, ČO CHCETE VY !!!! Preto do kalendára plánujte VY – aktivity, ktoré súvisia s VAŠIMI PRIORITAMI! PLÁNUJTE TO, ČO CHCETE ABY SA STALO!
 • Od dnešného dňa začnite plánovať každý deň, týždeň a mesiac. Najskôr si zaznačte dôležité aktivity, na ktorých MUSÍTE byť prítomná, týkajú sa Vašich priorít a ovplyvnia to, ako bude vyzerať Váš život za rok, dva, päť. ( dôležité meetingy, školenia, teamové akcie, beauty shows, semináre atď… ) ZAZNAČTE SI AKTIVITY, MEETINGY na ktorých MUSÍTE BYŤ, aby sa Vaše priority napĺňali – na celý mesiac vopred, niekedy aj na dlhšie časové obdobie, ak už viete dátumy.
 • Pozrite sa na 1 časový úsek – TÝŽDEŇ a do plánovacieho papiera vášho týždňa si VYČLEŇTE FAREBNÉ ČASOVÉ BLOKY, kam môžete dopĺňať dohodnuté aktivity. V praxi to môže vyzerať tak, že v pondelok máte blog 2 hodiny na aktivity vo vašom podnikaní, v stredu 3 hodiny atď… Plánujte si AKTIVITY, KTORÉ VÁM ZAROBIA PENIAZE! ( pohovory s novými obchodnými partnerkami, nové klientky, telefonáty, analýzy pleti, SPA ošetrenia, škola sebalíčenia, klientský servis, konzultácie, atď… ) PREMÝĽAJ, AKÝMI AKTIVITAMI ZAPĹŇAŠ SVOJ ČAS!!! 

 

 • TAK, A IDEME PÍSAŤ ZOZNAM – dôležitých projektov, veľkých úloh, biznisových cieľov, ktoré sú dôležité pre Vašu budúcnosť. Potom ich zoraďte podľa DOLEŽITOSTI PRE VÁS! Od nich sa budú odvíjať Vaše AKTIVITY, ÚLOHY.
 • Deň má len 24 hodín, aj ten Váš, aj ten môj, nie všetci sme však rovnako EFEKTÍVNI… Náš cieľ nieje byť len AKTÍVNA a behať ako škrečok v kolotoči, byť spokojná, že máme stres – POZOR, robia sa z neho vrásky…a mať dobrý pocit že aspoň niečo robíme…

NÁŠ CIEĽ JE EFEKTIVITA, spojená s našimi prioritami… čiže urobiť to ,čo má byť hotové, aby som dosiahla to, čo chcem dosiahnuť… Trendom už dávno nieje byť BUSSY, nestíhať a naháňať sa celý deň, trendom je byť HAPPY 🙂 a ísť za SVOJIMI snami…Trendom je mať možnosť voľby!

 • Spíšte si 24 hod úlohy, všetko, čo potrebujete počas ďalšieho dňa stihnúť, zariadiť, vybaviť atď a zoraďte ich nasledovne:

A: MUSÍM UROBIŤ ( v súvislosti s prioritami, proste to musí byť! )

B: CHCEM STIHNÚŤ UROBIŤ ( bolo by to dobré urobiť )

C: MOŽEM UROBIŤ ( ak to neurobím, nič sa nestane )

D: MALA SOM TO UROBIŤ, ALE MOŽE TO UROBIŤ NIEKTO INÝ ( Určtite si, kto to urobí!!! )

Máme stanovené priority, máme naplánovaný týždeň, máme denné úlohy. Ďalší krok nazvem výstižne, slovami Briana Tracyho:

 • NAJSKOR ZJEDZTE ŽABU! Žabu som už veru jedla, a chcelo sa mi do toho asi tak, ako do práce na úlohách s písmenkom A… Avšak ak žabu nezjete, Váš kalendár budú plniť iní ľudia, lebo majú vlastné priority, vlastný plán so svojim životom, a vy sa im do plánu celkom hodíte… Ideálnou pomôckou do jedenia žiab 🙂 je štýl – MINUTKA, ako keď varíte vajíčko…PROSTE SI NASTAVÍTE BUDÍK NA 10 – 15 – 30 minút ( odhadnite čas na splnenie A úlohy ) a NEPRESTANETE, KÝM NIEJE HOTOVÁ – “ZJEDENÁ” :-P, kým minutka nezapípa. Zamerajte všetky svoje myšlienky na úlohu, ktorú práve robíte.
 • Pri plánovaní a organizovaní diáru myslite na to, že 80% ÚLOH Vám zabezpečia 20% VÝSLEDKU a 20% ÚLOH / AKTIVÍT Vám zabezpečia 80% VÝSLEDKU!  Ktoré SÚ TO ??????

 

Buďte vzorom pre ostatných. Dvíhajte vlastnú latku, požiadavky, ktoré kladiete na seba, na vlastnú prácu a vlastné správanie, by mali byť vyššie než tie, ktoré na Vás kladú ostatní. Zamyslite sa nad sebou, ktorá z Vašich vlastností Vás zdržiava ??? Buďte presné, dodržte to, čo sľúbite, dajte si dosť času na prípravu, ak to môže niečomu pomôcť, prídite skôr a odveďte svoju prácu 100% – podľa Vašich priorít…

 

VAŠE MENO JE TOTIŽTO VAŠA ZNAČKA… a tvoríte ju každý deň, Vašim správaním, vystupovaním, príkladom, prístupom, premýšľaním a hlavne akciou…

 

Už minule som písala, že aby bola žena skutočne šťastná, potrebuje CIEĽ. Dlhodobý, krátkodobý, ciele na deň… ŽENA JE INICIÁTORKOU… pre seba, pre svoje okolie, pre svoju rodinu… jej zbraňou nieje SILA, ale INŠPIRÁCIA a PRÍKLAD, ktorý dáva ostatným. A keď sa viac žien spojí, keď pochopíme, že niesme pre seba konkurenciou ale INŠPIRÁCIOU, dokážeme v dobrom duchu dobré veci… Život každej z nás môže byť krásny, šťastný, naplnený… našou úlohou však nieje meniť svet, ale SEBA a držať sa vlastných PRIORÍT…

 

Želám Vám veľa odvahy snívať, veľa odvahy plánovať a veľa odvahy držať sa priorít… Ak Vám niektoré veci niesú jasné, poraďte sa so svojou teamleaderkou. Vypýtať si radu nieje hamba, ale cesta k zmene…

Daniela

Message Us