Vyberte stranu

Hneď začiatkom môjho nového blogu vám musím napísať, že som tých nezmyslov za moju beauty kariéru počula už toľko, že by som určite neskončila pri čísle 7… ? Ale poďme pozrieť na tých 7 najčastejších omylov, niekedy až nezmyslov, ktoré tvrdíme v našich rozhovoroch týkajúcich sa pleti…

  • Bojím sa zmeny, lebo mám citlivú pleť! Túto vetu počúvam veľmi často. Ak nám kozmetika, ktorú používame NEFUNGUJE, NEPRINÁŠA VÝSLEDKY, nepomáha pleti, aby sa stala odolnejšou, zdravšou, je to problém. Naozaj nestačí, že vám kozmetika “nevadí” a pekne vonia. Úlohou kvalitnej kozmetiky je POMÁHAŤ PLETI, nie iba neprekážať. Moja rada pre klientky je: vždy keď dostanete vzorku v časopise, vyhoďte ju do koša a zabudnite na to, že budete používať to isté, čo kamarátka, lebo jej to vyhovuje a pekne to vonia. Pleť máme IBA JEDNU a potrebuje odborný prístup, kvalitu, trpezlivosť a vašu lásku.
  • Nepotrebujem analýzu pleti, ja mám perfektnú kozmetičku! Ja vám to verím, milé žienky, netvrdím, že tá vaša perfektná nieje. Moja otázka je: urobila vám odbornú diagnostiku pleti??? Ak nie, diagnostiku vyhľadajte. Ak ste našli skvelú kozmetičku, gratulujem. Skvelá kozmetička vám určite nebude brátiť absolvovať diagnostiku pleti, pretože aj ona má určite záujem o to, aby bola vaša pleť v tej najlepšej kondícii. Vašou úlohou je starať sa o vašu pleť denno-denne, presne podľa aktuálneho stavu, typu a potrieb vašej pleti. A to nedokážem na 100% voľným okom určiť ani ja, ani kozmetička. Kozmetička vám dopraje relax a starostlivosť o pleť 1 – 2 x mesačne. Rovnako ako kaderníčka. Ale o vlasy sa staráte doma pravideľne rovnako, ako sa potrebujete starať o pleť. Poznať svoju pleť a rozumieť jej, je základom krásneho vzhľadu a zdravia vašej pleti.
  • BIO kozmetika je pre moju pleť to najlepšie! Priznám sa, že toto je veľmi špeciálna téma…? My ženy si občas myslíme, že z ingrediencií, ktoré máme doma v chladničke a na záhrade vyrobíme super bombastickú a účinnú masku, kúru, krém, konkurečne zdatnú oproti krémom, ktoré sa vyvíjali 2 – 3 roky v laboratóriách tými najlepšími vedcami z bio surovín, pestovaných na bio farmách ( teraz hovorím priamo o ARTISTRY ). Alebo si dokonca myslíme, že každý výrobok, ktorý má nápis BIO je úžasný pre našu pleť. Často veríme tomu, že keď je niečo kúpené v lekárni, musí to byť predsa “dobré”. Aj to býva jeden z veľkých omylov. Po 13 rokoch profesionálnej práce skincare konzultantky môžem povedať: veľa krát vám domáce “výmysly” a lacná BIO kozmetika uškodia oveľa viac, ako pomôžu a spôsobia spomínanú “precitlivelosť” na pokožke.
  • Teraz jeden môj veľmi obľúbený nezmysel: Nepotrebujem používať očný krém, nemám ešte zrelú pleť! ? Očné okolie je oveľa jemnejšie a tenšie, ako zvyšok našej pokožky na tvári. Nenachádzajú sa na ňom mazové žliazky, ktoré by pokožku premasťovali a vyživovali. Nepotrebujete používať očný krém, ak chcete vejáre vrások v očnom okolí. Očný krém by sme mali používať čo najskôr, samozrejme vhodne zvolený podľa veku a stavu očného okolia.
  • Nechcem používať makeup, aby som pleť nezaťažovala! Kvalitný, vhodne vybraný makeup je ochranný štít pre vašu pleť. Makeup vašu pleť zaťaží jedine v prípade, že je nekvalitný, zaťažíte ju v prípade, ak si večer neodlíčite a vyberiete sa snívať s nánosmi nečistôt, kožného mazu a so zvyškami makeupu. Kvalitný makeup bude súčasťou vášho rituálu starostlivosti o pleť, pleť bude počas dňa hydratovať, chrániť pred volnými radikálmi a pred UV žiarením. Dobre zvolený makeup nesmiete vidieť, ani cítiť, nesmie sa otláčať, zanechávať fľaky. Máte taký? ?
  • Nemám čas na to, aby som strávila každý deň pol hodinu v kúpelni! Rýchle návody, ani zázraky na počkanie nefungujú ani pri chudnutí, ani na vašej pleti! Prípravky 2 v 1, micelárne vody, pleťový krém používaný na odličovanie a krémovanie zároveň, detské mydlá, lacné značky zo supermarketov plné nekvalitných zložiek a chémie, čistý kokosový olej ( ách, papajme ho, ale nespoliehajme sa, že dodá pleti všetko, čo potrebuje ), detské utierky na riťku používané na pleť ( prečooooo ), nič z toho dlhodobo nefunguje!!! Ak túžite po zdravej a krásnej pleť, chce to kvalitu, správne zvyky a vytrvalosť. Pleť si potrebuje zvyknúť aj na kvalitnú starostlivosť o pleť, niekedy trvá dosiahnutie stanoveného výsledku aj pol roka. Pleť potrebuje troj-krokovú starostlivosť, séra, makeup, ochranu pred slnečným žiarením a zdravý – pozitívny prístup k životu. Neznamená to, že  potrebujete v kúpelni stráviť pol hodinu. Pár minutiek denne venovaných pleti sa vám 100 x vyplatí. Pleť je živá, pleť si všetko pamätá….
  • Môj chlap ma má radšej nenalíčenú! Toto tvrdenie môže znamenať: Buď sa neviete dobre líčiť ? a je potrebné sa to naučiť ?, doporučujem sledovať beauty-blogy mojej úžasnej kamarátky a vizážistky Hany Lednár, instagram: @le_hany a nebáť sa – trénovať, alebo…no nič, nechcem sa dnes púšťať do vzťahových tém. Myslím si, že každý schopný chlap chce doma spokojnú, šťastnú a upravenú ženu, na ktorú môže byť pyšný. Neznamená to, že sa máte zmachliť ako veľkonočné vajíčko. Cieľom makeupu nieje, aby bolo vidieť, že ste nalíčená, prípadne zmachlená, ale upravená…Cieľom je, užívať si, že sme ženy, odlíšiť sa trošku od mužov, vzhľadom, energiou, premýšľaním, spôsobom, akým pristupujeme k veciam.

IMG_9765

Ak sa chcete vzdelávať v oblasti krásy a zdravia pleti, prihláste sa na odber noviniek priamo tu na mojej stránke, takisto sledujte našu FB fan page venovanú luxusnej kozmetickej značke ARTISTRY: Krása v popredí.

Krásny deň želá ladyD

 

Message Us