• VENUJ RÁNO SEBE!

Ráno je veľmi dôležité! Jeho energia dokáže naozaj ovplyvniť celý tvoj deň. Aspoň hodinu po zobudení nezapínaj sociálne siete a nezaoberaj sa mobilom. Skús to! Venuj ráno sebe, svojim myšlienkam, postaraj sa o to, aby boli pozitívne. Nemám nič proti sociálnym sieťam a nevyzývam nikoho k hromadnému rušeniu facebooku ?. Ale ak ráno, ešte v posteli začneš sledovaním insta stories iných ľudí, venuješ to ráno naozaj sebe??? Neexistuje univerzálny recept na dokonalé ráno :-), asi ako neexistuje univerzálny recept na nič…( vlastne existuje, prezradím ho na konci článku ) Počúvaj svoje vnútro. Čo potrebuješ najviac? Cvičiť a budovať vzťah k svojmu telu? Trénovať vďačnosť? Prečítať si pár strán v knihe, ktorá obohatí tvoj život? Napísať pár pozitívnych myšlienok, afirmácií? Alebo iba vytvoriť priestor na to, aby bolo tvoje ráno trošku pomalšie? Viac venované prítomnému okamihu a rodine? Alebo potrebuješ priestor na zoradenie úloh a určenie priorít pre nový deň? Ja osobne najviac zbožňuejm rána. Je to pre mňa nový začiatok. Môj muž venuje rána čítaniu, privstane si a číta, kým je ešte v byte ticho :), alebo už o 7 hod maká v gyme. Tak nech má každý z nás to ráno iné, výnimočné, ale venované SEBE!

 

  • AJ TY MÁŠ MOŽNOSŤ VOĽBY!

Toto zistenie 🙂 / pre niekoho prekvapivé / ohromným spôsobom zmení energiu celého dňa. Nie, nemusíš tráviť čas s “negáčmi”, nemusíš chodiť do tej hroznej práce, nemusíš sa zaoberať tým, čo si kto o tebe myslí, nemusíš večer pozerať správy, aby si mala/mal “prehľad”, nemusíš žiť v nešťastnom vzťahu. OK, neznamená to, že máš dať výpoveď hneď teraz. Neznamená to, že máš hneď volať rozvodovému právnikovi. Ale buď zmeň postoj, alebo vzťah. Nemusíš zbaliť kufre a hneď odísť bez prípravy do sveta. Máš však plán, aby o pol roka, o rok vyzeral tvoj život inak? Podľa tvojich predstáv? Presne o pol roka sa totiž zobudíš a pol roka bude fuč. Otázka znie: tráviš čas tak, aby si jedného dňa nič neľutovala? Neľutoval? Nauč sa obklopovať pozitívnymi ľuďmi, dopraj si kvalitu, uvedom si, že máš PRÁVO na to žiť život podľa svojich predstáv. Chce to len prvý krok. Nečakaj na zajtra. Dnes je ten deň! Len samotné uvedomenie si týchto vecí zmení energiu nielen celého tvojho dňa, ale aj života.

 

  • CVIČ, HÝB SA!

Pred pár dňami som sedela 🙂 s kamošom pri káve a bavili sme sa o tom, že celé dni len sedí :)) …A rozhodne nieje sám. Sedíme v aute, sedíme v práci, sedíme na gauči / niektorí si sedíme aj na ušiach, alebo na peňaženke :-D…Ako sa môže v našom tele rozprúdiť energia??? Ako môže nabrať novú energiu náš deň? Ak len energiu vydávame a neprijímame??? Ak máš pocit, že už nevládzeš po celom dni cvičiť, je to znamenie že CVIČENIE NUTNE POTREBUJEŠ! Potrebuješ POHYB! Prechádzku! Yogu! Beh! Tanec! Sex! ( nečervenajte sa! ) Čokoľvek! Minule hovorím mojej úžasnej kamoške: “Zuzička, ty tuším nepoznáš vyhovorky!” A ona na to: Poznám, len som sa naučila povedať: “AHOJ,VÝHOVORKA!” Ako často povieš počas dňa AHOJ, VÝHOVORKA ty??? Cvičiť sa dá aj v office, je milión videí na yogové cviky, strečing v kancelárii, zacvičiť si môžeš 2 minutky na pumpe, keď tankuješ do auta benzín. Vlastne nemôžeš, lebo čo by si ľudia pomysleli. Ups…. ( Ahoj, výhovorkaaaa )

IMG_3543

  • JEDLO = ENERGIA PRE TVOJE TELO! Akú energiu prijímaš??? 

Priznám sa, že v našej rodine platí: Ak chceme zdravo jesť, musíme o tom PREMÝŠĽAŤ! Možno to platí aj vo vašej rodine. Pretože loviť zdravú stravu :), keď už máme pocit hladu, je viac ako hrdinský výkon! Ja vždy nosím pri sebe nejakú zdravú verziu tyčinky. S proteínom, alebo vyváženými hodnotami. Ano, stojí cez 3 eurá. Koľko stojí bageta na pumpe? Alebo čínske jedlo? Akú cenu má daň za nezdravú stravu? Poviem ti akú…málo energie počas dňa! Pitný režim a potraviny podporujúce tvoje zdravie =  deň plný energie. Som len praktická žena, ktorú zaujíma zdravie, niesom výživový expert, aby som ti radila, čo máš presne jesť. Počúvaj svoje telo! Pozoruj ho! Napr. týždeň bez sladkostí ti ukáže, čo dokáže telo, ktoré nezaťažujeme nezmyslami. Ale veď cukor je na energiu! Ten z horalky!! A najlepší krém je modrá nivea! ? A píše sa rok 1982! A nikto nepotrebuje mobil, veď máme pevnú linku…Že??? Skôr, než vypustíme z úst výrok, ktorý bol možno trendy veru pekných pár rokov dozadu ?, premýšľajme, študujme, čítajme, zisťujme si informácie z kvalitných, overených zdrojov. Jedlo = ENERGIA pre tvoje telo! Ale ty predsa… ( ahoj, výhovorka! 😀 )

 

  • Keď už som spomenula tých mojich priateľoch: Nájdi si čas na PRIATEĽOV! 

Na priateľov, ktorí od teba berú a zároveň ti dávajú. Na priateľov, ktorí majú priestor hovoriť, ale dokážu aj počúvať. Na priateľov, ktorí nemajú na zozname cieľov: byť vo všetkom lepší ako ty! Na piateľov, ktorých inšpiruješ a oni inšpirujú teba. Na priateľov, ktorí netrávia čas s tebou iba ohováraním iných, pretože potom je dosť možné, že čas s inými trávia ohováraním teba. Na priateľov, ktorí ťa podporujú. Na priateľov, ktorí ti doprajú lásku, úspech. Na priateľov, ktorí rešpektujú, že aj ty môžeš mať zlý deň. Na priateľov, ktorí možno zabudnú na tvoje meniny, ale nezabudnú stáť pri tebe, keď to potrebuješ. Na priateľov, s ktorými máš veľa spoločného. Na priateľov, pri ktorých niekedy stačí, že SÚ! Možno budeš musieť zmeniť priateľov, aby tvoj deň dostal novú energiu. Trochu silná káva, viem. S kým si, taký si. 

To je na dnes všetko, letím na obed s priateľmi a potom pre deti do školy. A usmievam sa na monitor, na teba, lebo som si znovu uvedomila, čo potrebuje môj deň, aby mal viac energie. Usmej sa aj ty na mňa, aj keď len takto virtuálne.

…lebo úsmev je univerzálny recept na všetko. Aj na energiu 🙂 

IMG_3547

 

xo, ladyD ?

Message Us