Kočky, jar je za dverami a naša pleť potrebuje jarný reštart. Existuje pár krokov – možno beauty trikov, alebo pravidiel, ktoré vám pomôžu k želanému stavu krásnej a hlavne zdravej pleti. Tak poďme na to, zopakujme si čarovné zásady krásnej pleti:

  1. Správna základná starostlivosť má 4 kroky – čistenie / tonizácia / sérum / krém… Vo väčšine prípadov sa prípravky nanášajú v tomto poradí. Sérum si vyberaj vždy podľa typu a stavu pleti, nie podľa toho, čo vyhovuje kamoške.
  2. Pleťová voda je dôležitý základ. Pleť vyčistím, potom použijem pleťovú vodu / tonikum a až potom ďalšie skincare produkty. Pleťová voda pomáha rebalancovať pleťové pH, uzatvára póry, pleť osvieži a pripraví na nanášanie ďalších produktov.
  3. Ak máš suchú pleť, potrebuje oleje a vodu, ak máš pleť mastnú a dehydratovanú, potrebuje dodať hydratáciu, nie premasťovať. Základné a jednoduché pravidlo 🙂
  4. Tvoju pokožku vysušuje UV žiarenie, klimatizácia, nesprávne čistenie, horúca voda, zlá životospráva, stres, alergie a mnoho ďalších faktorov. Prvým krokom zabránenia presušovania pleti je obnova hydrolipidovej bariéry, tým druhým je doplnenie hydratácie. 
  5. Zázračnou skincare ingredienciou je vitamín C. Pomáha čistiť pleť od hyperpigmentácie, zjasňuje a ochraňuje pleť, aby sa netvorili ďalšie pigmentácie. Vitamín C + E vytvára superúčinnú a regeneračnú, antioxidačnú sieť. Vitamín C stimuluje pleť k tvorbe kolagénu a elastínu, pôsobí proti jemným linkám a vráskam. Rýchlo oxiduje v teple, na svetle a na vzduchu, preto si svoje sérum HA + C môžete odkladať do chladničky. Minúť balenie je však potrebné do 30 dní!
  6. Tmavé kruhy pod tvojimi očami vznikajú z niekoľkých dôvodov. Pokožka v očnom okolí je tenká, často býva dehydratovaná, kruhy vznikajú, ak je krv nedostatočne okysličená, alebo telo zásobujeme nedostatočným množstvom vody. K tomu malé množstvo spánku, stresy, a kruhy sú na svete… Riešením je pitný režim, zmena životného štýlu a super-kvalitný očný krém. ( jednoznačne Supreme LX by ARTISTRY, beh ohľadu na vek, 20+ )
  7. Pleťové bunky zdravej pleti by sa mali obnovovať každý mesiac. Keď sa obnova spomalí, na pleti vznikajú upchaté póry – čierne bodky, šupinky, jemné vrásky a sivastý odtieň pleti. Obnova pleťových buniek sa spomaľuje aj pribúdajúcim vekom. Preto by sme mali pravideľne používať exfolianty vo forme fluida (enzymatický peeling). Zatiaľ čo mechanické peelingy pracujú len na veľmi vrchných vrstvách pleti, enzymatický peeling Intensive Skincare prechádza do hlbších vrstiev, rozpúšťa odumreté spojivá buniek a vytvára na pokožke silnejšiu, pozitívnejšiu zmenu. Pôsobí nielen proti upchatým pórom, pomáha odstraňovať pigmentácie, vypína a spevňuje pleť, zvyšuje jej schopnosť výživy a podporuje vstrebávanie účinných zložiek do hlbších vrstiev pleti.
  8. Čierne bodky sú pleťovým problémom, ktorý vzniká plnením pórov pleťovým mazom. Ak je pór nesprávne čistený a blokovaný odumretými bunkami, maz zatuhne, pór rozšíri a pôsobením vzduchu vytvorí čiernu bodku. Riešením tohto pleťového problému je správne čistenie pleti a účinná exfoliácia. ( Enzymatický obnovujúci peeling ARTISTRY )
  9. Retinol je jedna zo super-účinných zložiek, ktoré zabezpečujú zdravý vzhľad pleti. Ak chceš redukovať vrásky, zaraď retinol do každodennej starostlivosti. Vypína jemné linky a vrásky, reguluje správne fungovanie pleťových buniek, preventívne ochraňuje kolagénové vlákna pred ich poškodením. Nabíja pleťové bunky energiou a spomaľuje starnutie. Retinol novej generácie v ARTISTRY protivráskovom sére pleť nedráždi a účinne zbavuje pokožku nadmerných vrások.
  10. Krása znamená cítiť sa príjemne a pohodlne vo vlastnej koži. Vďaka beauty konzultáciám a vďaka luxusnej značke ARTISTRY dokážeme prečítať minulosť tvojej pleti, profesionálne sa postarať o jej prítomnosť a ochrániť budúcnosť zdravej a krásnej pleti. 

Ešte krajší deň s ARTISTRY želá

ladyD #beautycoach #krasavpopredi

 

Message Us